Francja przełamała niemoc po serii remisów. Dublet Griezmanna dał zwycięstwo mistrzom świata [WIDEO]

Reprezentacja Francji wygrała 2:0 z Finlandią we wtorkowym meczu eliminacji do mistrzostw świata. Bohaterem "Trójkolorowych" został Antoine Griezmann, który dwukrotnie trafił do siatki.
Wrześniowe spotkania eliminacyjne nie były zbyt udane dla podopiecznych Didiera Deschampsa. Przed własną publicznością Francuzi stanęli przed szansą na rehabilitację za niedawne remisy z Bośnią i Hercegowiną oraz Ukrainą.
Do pierwszej jedenastki "Trójkolorowych" wrócili Karim Benzema oraz Raphael Varane, którzy ostatnio narzekali na urazy. Ten pierwszy miał niezłą okazję na gola w 22. minucie, ale Hradecky był wówczas na posterunku.
Po chwili było już 1:0. Napastnik Realu Madryt zagrał w pole karne do Antoine'a Griezmanna, ten znakomitym przyjęciem zwiódł obrońcę i ze spokojem pokonał fińskiego bramkarza.
Spore zagrożenie pod bramką gości sprawiał także Leo Dubois. Piłkarz Lyonu miał dwie dobre okazje do podwyższenia rezultatu, lecz zabrakło mu nieco precyzji.
W 53. minucie 26-latek asystował za to przy drugim trafieniu Griezmanna, który trafił z ostrego kąta. Warto docenić również Benzemę, mającego spory wpływ na całą akcję.
Niewiele brakowało, aby strzelec dwóch goli skompletował przed własną publicznością hat-tricka. W 71. minucie jego uderzenie o centymetry minęło fińską bramkę.
Ostatecznie Francja wygrała cały mecz 2:0 i znacznie przybliżyła się do bezpośredniego awansu na mundial. Ma już siedem punktów przewagi nad Finlandią oraz Ukrainą, ale oba te zespoły rozegrały mniej spotkań od "Trójkolorowych".
Maciej Pietrasik07 Sep 2021 · 22:40