Gabrel Slonina wybrał reprezentację, w której będzie grał! Utalentowany bramkarz podjął ostateczną decyzję

Gabrel Slonina wybrał reprezentację, w której będzie grał! Utalentowany bramkarz podjął ostateczną decyzję
screen z YT/Łączy Nas Piłka
Autor: Adam Kłos 20 maj 2022 | 21:12
Gabriel Slonina wybrał reprezentację, w której będzie występował. Zawodnik Chicago Fire postanowił, że będzie bronił barw Stanów Zjednoczonych.
Slonina przyszedł na świat w USA, jednak jego rodzice pochodzą z Polski. Był on kuszony zarówno przez naszą reprezentację, jak i "Jankesów".
Dalsza część tekstu pod wideo
Niedawno Czesław Michniewicz odwiedził Chicago, aby spotkać się z 18-latkiem. Bramkarz otrzymał nawet koszulkę polskiej kadry z numerem 1. Znalazł się on również na liście powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. W czerwcu biało-czerwoni rozegrają cztery spotkania w Lidze Narodów.
Slonina jednak nie stawi się w naszym kraju. Nastoletni bramkarz zdecydował się reprezentować Stany Zjednoczone.
- Marzeniem każdego sportowca jest móc reprezentować swój kraj na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Ten przywilej zdobywa się dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości i poświęceniu - napisał Slonina.
- Bycie Polakiem oznacza dla mnie bycie osobą bardzo pracowitą, wierzącą, która radzi sobie w trudnych czasach i dba o własną rodzinę. Kocham wszystko, co związane z moim pochodzeniem, od ludzi, przez jedzenie, po miasta. Jestem niezwykle wdzięczny za możliwość gry dla Polski. Ale moje serce jest amerykańskie. Ten kraj zagwarantował mnie i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o które mógłbym prosić. Ameryka jest moim domem i ją zamierzam reprezentować - dodał nastolatek.
W tym sezonie Slonina wystąpił w dwunastu spotkaniach Chicago Fire. Zanotował w nich pięć czystych kont.
Sebastian Staszewski z portalu "Interia" donosi, że zachowanie bramkarza jest nieco zaskakujące. Slonina miał już zarezerwować bilety do Polski. Obiecał także, że stawi się na zgrupowaniu.
Źródło: Twitter