Gareth Bale jak za najlepszych lat! Tottenham wygrywa po koncercie Walijczyka [WIDEO]

Richard Calver / Press Focus
Tottenham rozbił u siebie Burnley aż 4:0. Bohaterem spotkania był Gareth Bale, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę.
Walijczyk otworzył wynik rywalizacji już po 67 sekundach. W pole karne z lewego skrzydła dośrodkował Son, a Bale wykorzystał źle zastawioną pułapkę ofsajdową i z bliska trafił do siatki.
Nie było to ostatnie słowo doświadczonego skrzydłowego w tym meczu. Niespełna kwadrans później miał na swoim koncie także asystę. Bale wykonał kapitalne, kilkudziesięciometrowe podanie do Kane'a, ten wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.
Przed przerwą Tottenham strzelił jeszcze jednego gola. Piłkę w polu karnym przejął Lucas i natychmiast zdecydował się na strzał w kierunku bramki. Pope nie miał szans, by go zatrzymać.
Bale ustalił wynik meczu w 55 minucie. Po szybkiej kontrze Walijczyk otrzymał podanie od Sona, przygotował sobie piłkę do uderzenia z prawej strony pola karnego i technicznym strzałem umieścił w bramce.
Dla Bale'a to zdecydowanie najbardziej efektowny występ w tym sezonie. We wcześniejszych dziewiętnastu grach strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. W Premier League jego bilans był jednak skromny. W ośmiu meczach uzbierał po golu i asyście.
Tottenham w taki sposób przerwał serię dwóch ligowych porażek z rzędu. Drużyna Jose Mourinho po zwycięstwie awansowała na ósme miejsce w tabeli.
Marcin Karbowski28 Feb 2021 · 16:52