Juventus Turyn wygrał z Sassuolo. Genialna interwencja Szczęsnego! [WIDEO]

Genialna interwencja Szczęsnego! Polak uratował Juventus [WIDEO]
cristiano barni / shutterstock.com
Juventus FC pokonał na wyjeździe US Sassuolo 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 23. kolejki włoskiej ekstraklasy.
W 3. minucie spotkania kapitalną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Golkiper powstrzymał w sytuacji sam na sam rozpędzonego Djuricicia. Analiza VAR potwierdziła, że w tej sytuacji Polak nie przekroczył przepisów.
Goście spotkania pierwszą bramkę na Mapei Stadium zdobył Sami Khedira. Niemiec w 23. minucie dopadł do piłki odbitej w polu karnym i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Z kolei w drugiej połowie Szczęsny daleko wyszedł z bramki i wybijając piłkę trafił w swojego kolegę z drużyny. Idealnej sytuacji nie wykorzystał jednak Berardi.
Prowadzenie "Starej Damy" w 70. minucie powiększył Cristiano Ronaldo, który najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Miralema Pjanica i strzałem głową umieścił ją w siatce.
Wynik starcia na 3:0 ustalił w 86. minucie Emre Can. Pomocnik wykorzystał podanie Ronaldo i trafił w prawy dolny róg bramki.
Podopieczni Massimiliano Allegriego wygrali 20. spotkanie w sezonie, mają na koncie 63 punkty i umocnili się na pozycji lidera. Zespół "Neroverdi" z dorobkiem 30 "oczek" plasują się na 11. pozycji.