NA ŻYWO
Obejrzyj w
Konferencja Lecha Poznań
Subskrybuj
  • Konferencja Lecha przed meczem z Karabachem
  • John van den Brom i Mikael Ishak odpowiadają na pytania dziennikarzy

Gennaro Gattuso blisko powrotu na ławkę trenerską. Włoch po rozmowach z nowym klubem. Zaskakujący kierunek

Gennaro Gattuso blisko powrotu na ławkę trenerską. Włoch po rozmowach z nowym klubem. Zaskakujący kierunek
sbonsi / Shutterstock.com
Autor: Tomasz Bratkowski 1 cze 2022 | 07:55
Hiszpańskie media donoszą, że Gennaro Gattuso, były trener Milanu i Napoli, może wrócić do pracy. Włoch rozmawiał o objęciu Valencii z jej właścicielem, Peterem Limem.
Sytuacja w Valencii nie jest najlepsza. Ekipa z Estadio Mestalla ma problemy finansowe i organizacyjne spowodowane przez działalność Petera Lima, singapurskiego właściciela, który nie pali się ani do mocnych inwestycji w zespół, ani do sprzedaży klubu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Co więcej, niedawno światło dzienne ujrzały nagrania z udziałem Anila Murphy'ego, prezesa Valencii, który na taśmach w kontrowersyjny sposób domagał się odejścia Carlosa Solera, jednego z filarów drużyny. Murphy stracił już pracę.
Według doniesień z Hiszpanii niespodziewanie pozbawiony stanowiska może też zostać trener Jose Bordalas. Na antenie radia "Onda Cero" poinformowano, że Peter Lim spotkał się w Singapurze z Gennaro Gattuso, kandydatem na następcę Bordalasa.
Jak twierdzi dziennikarz Hector Gomez, Gattuso jest o włos od podpisania kontraktu. Sam Bordalas ma o niczym nie wiedzieć - negocjacje toczą się za jego plecami.
Gennaro Gattuso w przeszłości trenował Milan i Napoli. W ubiegłym roku objął Fiorentinę, ale tylko po to, by z niej zrezygnować po paru dniach z uwagi na nieporozumienia z właścicielem Rocco Commisso.
Valencia zajęła 9. miejsce w ostatnim sezonie ligi hiszpańskiej. Doszła także do finału Pucharu Króla, gdzie lepszy okazał się Real Betis.
Źródło: Onda Cero

Dyskusja 5