Genoa z awansem w Pucharze Włoch. Asysta Filipa Jagiełło

Dziurek / shutterstock.com
Genoa CFC pokonała u siebie Ascoli Picchio FC 1898 3:2 (1:0) w drugim wtorkowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie zespołu z Ligurii wystąpił Filip Jagiełło. Polak po niespełna kwadransie gry zaliczył asystę, kiedy to wynik zawodów otworzył Andrea Pinamonti.
Trzy minuty po zmianie stron wyrównał Giacomo Beretta, a później dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Domenico Criscito, który w niespełna pięć minut najpierw niefortunnie przymierzył do własnej bramki, a następnie zrehabilitował się i skierował futbolówkę do siatki przeciwnika.
Dziewiętnaście minut przed końcem Jagiełło opuścił boisko, a Polaka zastąpił Macedończyk Goran Pandew. Osiem minut później losy konfrontacji rozstrzygnął Pinamonti, po raz drugi zaskakując golkipera rywali.
"Rossoblu" w kolejnej rundzie zmierzą się na wyjeździe z rozstawionym Torino FC.
Marcin Karbowski03 Dec 2019 · 20:07