Gigantyczny skandal po barażach o Ligue 1! Kibole Saint-Etienne zaatakowali piłkarzy na murawie [WIDEO]

Screeen z Twittera
Piłkarze Saint-Etienne po barażach spadli z francuskiej Ligue 1, przegrywając w rzutach karnych z Auxerre. Kibole tego klubu wtargnęli na murawę po końcowym gwizdku i zaatakowali piłkarzy.
Zawodnicy Saint-Etienne zajęli 16. miejsce w rozgrywkach Ligue 1 w sezonie 2021/2022. Oznaczało to, że o utrzymanie będą musieli walczyć w barażach.
Zmierzyli się w nich z Auxerre, trzecim zespołem Ligue 2. W pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym w miniony czwartek, padł remis 1:1.
W rewanżu to zawodnicy Auxerre jako pierwsi trafili do siatki. W 51. minucie prowadzenie dał im Sakhi, przez co Saint-Etienne znalazło się w jeszcze trudniejszej sytuacji.
Do wyrównania w 76. minucie doprowadził Camara. W obu meczach padł identyczny rezultat, więc do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka i rzuty karne.
Te skuteczniej wykonywali goście, którzy z jedenastu metrów nie pomylili się ani razu. Po stronie Saint-Etienne karnego nie wykorzystał natomiast Boudebouz.
W efekcie Auxerre mogło świętować awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kibolee Saint-Etienne pojawili się natomiast na murawie stadionu, zupełnie nad sobą nie panując.
Zaatakowali piłkarzy, rzucając racami w nich oraz lożę honorową. Ochrona była zupełnie bezradna. Francuzi po raz drugi w ciągu tego weekendu kompletnie zawiedli, jeżeli chodzi o organizację ważnego spotkania.
Maciej Pietrasik29 May 2022 · 22:04