Gol Dawida Kownackiego w barwach Fortuny Düsseldorf. Polak czekał na to od maja 2019 roku [WIDEO]

Dawid Kownacki wpisał się na listę strzelców w meczu Fortuny Düsseldorf z Würzburger Kickers w 2. Bundeslidze. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0.
"Kownaś" na początku września wrócił do treningów po przerwie (26 dni) spowodowanej zakażeniem koronawirusem. Niemieckie media informowały o tym, że forma napastnika jest daleka od ideału. Na pierwszych treningach Polak wypadł bardzo słabo.
Kownacki na krytykę odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. W meczu z Würzburger Kickers wpisał się na listę strzelców.
23-latek na murawie pojawił się w 74. minucie. Wejście Polaka na boisko okazało się kluczowe dla przebiegu spotkania. To właśnie on zdobył gola na wagę trzech punktów.
W 82. minucie "Kownaś" pokazał strzelecki instynkt i w zamieszaniu podbramkowym zdołał skierować piłkę do siatki.
- Gol Dawida Kownackiego dla Fortuny na wagę zwycięstwa. Pierwsze trafienie od 11 maja 2019 roku. Dobrze, że "Kownaś" wrócił do zdrowia i oby jak najdłużej tak pozostało - skomentował Dominik Klekowski.
Kownacki do Fortuny trafił w styczniu 2019 roku. Dla klubu rozegrał łącznie 33 spotkania i zdobył w nich 5 goli.
Daniel Makarewicz26 Sep 2020 · 15:01