Gol Harry'ego Kane'a nie pomógł Tottenhamowi, "Koguty" ograne przez Leicester City

Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Tottenham Hotspur przegrał na wyjeździe z Leicester City 1:2 w meczu otwierającym sobotnią serię spotkań szóstej kolejki Premier League.
Goście z Londynu przystępowali do tego spotkania po wpadce w Lidze Mistrzów z Olympiakosem. W Grecji "Koguty" prowadziły 2:0, ale nie dowiozły prowadzenia i mecz zakończył się podziałem punktów. Dziś londyńczycy znów zawiedli swoich kibiców, choć po pierwszej połowie wszystko mieli pod kontrolą.
Pierwsi do siatki trafili piłkarze Leicester, ale sędzia po wideoweryfikacji zdecydował się anulować gola. W 29 min. prowadzenie objęli goście, a gola zdobył niezawodny Harry Kane. Angielski snajper tuż przed przerwą był bliski podwyższenia rezultatu, ale nie udało mu się pokonać Kaspera Schmeichela.
W drugiej połowie gola dla Tottenhamu strzelił Serge Aurier, ale do akcji znów wkroczył system VAR i trafienie zostało anulowane.
Po tej sytuacji losy spotkania diametralnie się odwróciły. Najpierw bramkę dla Leicester zdobył w 69 min. Ricardo Pereira, a pięć minut przed końcem szalę zwycięstwa na korzyść Leicester przechylił James Maddison.
Leicester wyprzedziło Tottenham w tabeli i wskoczyło na pozycję wicelider. "Koguty" są na piątej lokacie.
Tomasz Bratkowski21 Sep 2019 · 15:25