Gol i asysta Krzysztofa Piątka! Pewna wygrana AC Milan w Pucharze Włoch [WIDEO]

Marco Canoniero / shutterstock.com
Krzysztof Piątek zdobył bramkę i zanotował asystę w meczu AC Milan - SPAL w 1/8 finału Pucharu Włoch. "Rossoneri" pokonali rywali 3:0 (2:0).
Trener Stefano Pioli w pierwszym składzie wystawił dziś dwóch napastników. W ataku gospodarzy pojawili się Krzysztof Piątek i Ante Rebić.
Polak od początku był bardzo aktywny - już po 60 sekundach od pierwszego gwizdka miał dwie szanse pod bramką przeciwnika.
W 20. minucie 24-latek już się nie pomylił. Snajper dostał podanie od Bennacera, wyszedł sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę obok interweniującego rywala.
Dla Polaka był to piąty gol dla Milanu w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach.
W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Samu Castillejo po podaniu Piątka. "Il Pistolero" tym samym zaliczył pierwszą asystę w historii swoich występów w Milanie.
Po przerwie reprezentant Polski mógł poprawić swój dorobek strzelecki. Napastnik zmarnował jednak dwie bardzo dobre okazje po zagraniach Rebicia. Najpierw z 10 metrów trafił prosto w bramkarza, a chwilę później zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0. W 66. minucie sprzed pola karnego celnie uderzył Theo Hernandez.
Zespół z Lombardii zagra w ćwierćfinale przeciwko Torino FC. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 stycznia.
Daniel Makarewicz15 Jan 2020 · 18:23