Gol i asysta Piotra Zielińskiego w Serie A! Polski pomocnik pobił swój rekord! [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Piotr Zieliński błysnął w meczu ze Spezią w 35. kolejce Serie A. Polak w 15. minucie gry zdobył gola, a kilka chwil później zanotował asystę. Jego drużyna bez większych problemów zainkasowała trzy punkty.
Napoli wciąż marzą o zajęciu miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów. W ostatnich kolejkach sezonu nie mogą sobie pozwolić na wpadki.
Dziś "Azzurri" mierzyli się na wyjeździe ze Spezią, która z kolei walczy o zachowanie ligowego bytu. Podopieczni Gennaro Gattuso z roli faworytów wywiązali się bez zarzutu. Już w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Stało się to za sprawą Piotra Zielińskiego.
Polak dostał podanie od Di Lorenzo i z pięciu metrów trafił do siatki. Piłka przeleciał obok interweniującego golkipera i ugrzęzła w siatce.
W 23. minucie wynik podwyższył Osimhen. Przy tym golu asystę zaliczył Zieliński. Polak posłał długie podanie do przodu, a napastnik z zimną krwią wykończył akcję.
Polak w obecnej kampanii Serie A zdobył już 7 bramek. To jego życiowy rekord. Pomocnik ma na koncie także 9 asyst.
Jeszcze przed przerwą Osimhen ustrzelił dublet. Drużyny do szatni schodziły więc przy wyniku 0:3.
W drugiej połowie Spezia zdołała strzelić bramkę honorową za sprawą trafienia rezerwowego Roberto Piccoliego. W 69. minucie Zielińskiego zastąpił tymczasem na boisku Dries Mertens, a w końcówce rezultat meczu ustalił, po podaniu Osimhena, inny zmiennik - Hirving Lozano.
Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Napoli awansowało z piątego aż na drugie miejsce w ligowej tabeli i będzie jutro oczekiwać na wyniki spotkań z udziałem rywali w walce o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, w tym hitowego starcia pomiędzy Juventusem a Milanem.
Spezia zajmuje 16. lokatę w klasyfikacji i spadnie jedną pozycję niżej, jeśli Cagliari zwycięży jutro na wyjeździe otwierające strefę spadkową Benevento.
Daniel Makarewicz08 May 2021 · 15:22