Gol z połowy boiska w Fortuna 1 Lidze! Niezwykła bramka w pierwszej kolejce sezonu [WIDEO]

W pierwszym sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki Fortuna 1 Ligi Chojniczanka Chojnice zremisowała 2:2 z GKS-em Tychy. Gospodarze mogli świętować w tym meczu niezwykłego gola. Szymon Skrzypczak trafił do siatki z połowy boiska.
Spotkanie z GKS-em Tychy nie zaczęło się najlepiej dla beniaminka Fortuna 1 Ligi. To goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie w 9. minucie, gdy do siatki trafił Daniel Rumin.
Wyrównanie po prostu nie mogło nastąpić szybciej. Przy wznowieniu gry ze środka boiska Szymon Skrzypczak zauważył, że Kacper Dana stoi za daleko od własnej bramki.
Zdecydował się więc na bezpośrednie uderzenie z kilkudziesięciu metrów. Ta próba zakończyła się powodzeniem, a Chojniczanka doprowadziła do błyskawicznego wyrównania.
Dziennikarze nie mają wątpliwości, że już w pierwszej kolejce poznaliśmy gola sezonu w Fortuna 1 Lidze. Wcale nie był to jednak koniec emocji w Chojnicach.
Gospodarze poszli za ciosem, czego efektem był gol Marcina Grolika z 26. minuty. Dzięki temu do przerwy Chojniczanka prowadziła z GKS-em Tychy 2:1.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. O wyniku przesądził Krzysztof Wolkowicz. Pomocnik gości w drugiej części meczu wykorzystał rzut karny.
Maciej Pietrasik16 Jul 2022 · 17:50