Gol z połowy boiska w lidze hiszpańskiej. Angel Correa popisał się pięknym trafieniem dla Atletico [WIDEO]

Gol z połowy boiska w lidze hiszpańskiej. Piękne trafienie Angela Correi, ale tylko remis Atletico [WIDEO]
Screen z TV
Piłkarze Atletico Madryt w ostatnich tygodniach niezbyt dobrze spisywali się w lidze hiszpańskiej. Rywalizację z Villarrealem rozpoczęli od pięknego gola, którego autorem był Angel Correa. To nie wystarczyło jednak do pokonania Villarrealu.
Podopieczni Diego Simeone jeszcze niedawno mieli serię czterech ligowych porażek z rzędu. Przełamali się dopiero przed tygodniem, gdy okazali się lepsi od Rayo Vallecano.
W spotkaniu z Villarrealem mistrzowie Hiszpanii nie byli uważani za faworytów. To oni jako pierwsi trafili jednak do siatki, a gol był naprawdę przedniej urody.
W 10. minucie spotkania gospodarze stracili piłkę w połowie boiska. Futbolówkę przejął Angel Correa i natychmiast zdecydował się na oddanie uderzenia.
Argentyńczyk zauważył, że wysunięty daleko przed własną bramką jest Geronimo Rulli i z kilkudziesięciu metrów przelobował bramkarza rywali. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję.
Dla 26-latka było to siódme trafienie w tym sezonie La Liga - poprzednio zaliczył dublet we wspomnianym spotkaniu z Rayo. Correa ma także na koncie cztery asysty.
Gol Correi nie wystarczył do tego, aby Atletico zgarnęło trzy punkty. W pierwszej połowie Gerard Moreno nie wykorzystał co prawda rzutu karnego, ale kilka minut później do wyrównania doprowadził Pau Torres.
W drugiej części spotkania prowadzenie Villarrealowi dał Alberto Moreno, lecz Atletico zdołało na to odpowiedzieć. Na 2:2 trafił Kondogbia. W doliczonym czasie gry pomocnik "Rojiblancos" wyleciał natomiast z boiska.
Remis 2:2 sprawił, że Atletico awansowało na czwarte miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej. Villarreal jest obecnie ósmy. Oba zespoły dzielą tylko cztery punkty.
Maciej Pietrasik09 Jan 2022 · 21:29