Górnik Zabrze stracił pozycję lidera! Bramkarz gości popełnił fatalny błąd w meczu z Zagłębiem Lubin [WIDEO]

Dziurek / Shutterstock.com
Górnik Zabrze przegrał swój pierwszy mecz w tym sezonie Ekstraklasy. Pogromcą podopiecznych Brosza okazało się Zagłębie Lubin, które zrównało się punktami z dotychczasowym liderem.
Od początku tego meczu dominowali gospodarze. Przez długi czas nie przekładało się to jednak na wynik, aż do 39. minuty. Właśnie wtedy Aleksandar Zivec przeprowadził dobrą indywidualną akcję, okiwał obrońcę i oddał strzał na krótki słupek. To uderzenie nie miało prawa zakończyć się powodzeniem, ale bramkarz gości popełnił ogromny błąd i ostatecznie Zagłębie otworzyło wynik meczu.
Górnik jeszcze nie otrząsnął się po pierwszym ciosie, a jeszcze przed przerwą stracił drugiego gola. Patryk Szysz po podaniu Poręby stanął sam na sam z bramkarzem i pewnie wykorzystał tę sytuację.
W drugiej połowie żaden z zespołów nie strzelił gol i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Zagłębia Lubin.
Po tym meczu Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin mają po 13 punktów i zajmują kolejno 2. i 3. miejsce w Ekstraklasie. Na fotel lidera wskoczył natomiast Raków Częstochowa z takim samym dorobkiem punktowym.
W następnej kolejce Zagłębie Lubin pojedzie do Warszawy na mecz ze stołeczną Legią. Górnik Zabrze natomiast podejmie Raków Częstochowa.
Łukasz Karyniewski03 Oct 2020 · 21:57