Górnik Zabrze z wygraną w Pucharze Polski. Awans z problemami [WIDEO]

Wygrana Górnika Zabrze w Pucharze Polski. Podopieczni Jana Urbana pokonali na wyjeździe Ślęzę Wrocław 2:1 (2:0).
Zabrzanie byli zdecydowanym faworytem starcia z trzecioligowcem. Ze swojej roli wywiązali się z małymi problemami.
Już w 15. minucie objęli prowadzenie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Sanogo. 26-latek bez litości wykorzystał błąd Tomaszewskiego.
Drugi cios Górnik zadał jeszcze przed przerwą. Tym razem do siatki trafił Toshevski. Macedończyk w 41. minucie pokonał Zabielskiego.
Przyjezdni zasłużenie prowadzili i kontrolowali przebieg spotkania. W 53. minucie ich sytuacja nieco się skomplikowała, bo Gryszkiewicz zobaczył drugą żółtą kartkę.
Piłkarze Ślęzy na dziesięć minut przed końcem złapali kontakt z rywalem. Rzut karny na bramkę zamienił Pisarczuk.
Gospodarze do końca walczyli o remis. W samej końcówce mieli dwie doskonałe sytuacje, jednak nie byli w stanie wykorzystać gry w przewadze. Ostatecznie przegrali 1:2 i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski.
Daniel Makarewicz27 Oct 2021 · 15:25