Gwiazda marokańskiego futbolu podjęła decyzję. Więcej dla reprezentacji nie zagra

Gwiazda marokańskiego futbolu podjęła decyzję. Więcej dla reprezentacji nie zagra
YT
Autor: Hubert Kowalczyk 8 lut 2022 | 19:28
Hakim Ziyech podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Decyzja Marokańczyka jest efektem jego konfliktu z selekcjonerem, Vahidem Halihodziciem.
Hakim Ziyech nie wziął udziału w Pucharze Narodów Afryki. Chociaż Maroko pojechało na najważniejszy dlań turniej reprezentacyjny, to piłkarz Chelsea nie został uwzględniony przez selekcjonera Vahida Halihodzicia.
Dalsza część tekstu pod wideo
Było to pokłosie zachowania gracza Chelsea. Halilhodzić często go krytykował, zarzucając że ten nie przykłada się do treningów, a nawet spóźnia się na ćwiczenia.
- Zachowanie Ziyecha nie jest godne drużyny narodowej. Nie chce trenować, nie chce grać. Nie traktuje wszystkiego poważnie. Nie będę go błagać, żeby wrócił. Wybrani przeze mnie zawodnicy są najlepsi w kraju. Nie będę wybierał gracza, który może zachwiać równowagę w grupie. Nawet jeśli nazywałby się Lionel Messi - stwierdził trener na łamach "The Sun".
Teraz jesteśmy świadkami kolejnej odsłony tego konfliktu. Ziyech, na swoją obronę, zarzucał selekcjonerowi kłamstwa. Teraz zaś podjął decyzję dotyczącą swojej dalszej gry dla Maroka.
- Nie wrócę do kadry, to moja ostateczna decyzja. Teraz chciałbym skupić się na grze w klubie. Rozumiem jednak żal kibiców, przepraszam - zakomunikował piłkarz.
Obecny piłkarz Chelsea rozegrał w narodowych barwach 40 meczów. Zdobył w nich 17 bramek.
Źródło: The Athletic