Gwiazda Realu Madryt dziękuje Carlo Ancelottiemu. To on go ukształtował. "Było to dla mnie niezwykle ważne"

Gwiazda Realu Madryt dziękuje Carlo Ancelottiemu. To on go ukształtował. "Było to dla mnie niezwykle ważne"
Mateusz Porzucek / press focus
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 14:18
Vinicius Junior opowiedział o swoich ostatnich miesiącach spędzonych w Realu Madryt. Młody szkoleniowiec zwrócił uwagę na Carlo Ancelottiego, który pomógł mu w rozwoju kariery.
Vinicius Junior jest jedną z kluczowych postaci Realu Madryt. W tegorocznym finale Ligi Mistrzów Brazylijczyk zdobył bramkę przeciwko Liverpoolowi, czym potwierdził swój status.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sam piłkarz przyznaje, że olbrzymi wpływ na jego karierę miał Carlo Ancelotti. To Włoch pomógł skrzydłowemu w dalszym rozwoju.
- Kiedy Ancelotti przejął Real, zadzwonił do mnie i wyjaśnił, co mogę zrobić w tym sezonie, czego ode mnie oczekuje i w czym mogę być lepszy. Bez wątpienia było to dla mnie bardzo ważne - wyznał Vinicius Jr. w wywiadzie.
- Dzięki spokojowi, jaki daje nam Ancelotti i pewności, którą odczuwam ja sam, wchodzę na boisko z poczuciem, że zagram świetny mecz - dodał.
Brazylijczyk opowiedział również o ostatnich miesiącach, które spędził w szeregach "Królewskich". Wspominanego gola w finale Ligi Mistrzów traktuje on jako zwieńczenie starań.
- To wyjątkowe uczucie zdobywać bramki w finale Ligi Mistrzów. Mogą o tym mówić tylko ci, którzy zdobyli bramki w finale lub zdobyli trofeum. To nie do opisania - stwierdził.
- Po tym wspaniałym sezonie musiałem ukoronować nas w finale - podsumował.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Madrid Zone

Dyskusja 3