Piękny gol Hakimiego z rzutu wolnego, Mbappe pod wrażeniem. Maroko awansowało do ćwierćfinału PNA [WIDEO]

Maroko pokonało Malawi 2:1 (1:1) w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. W ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Wybrzeże Kości Słoniowej - Egipt.
Maroko było faworytem starcia z Malawi. Niespodziewanie jednak to podopieczni Mario Marinicy jako pierwsi znaleźli drogę do siatki. Już w siódmej minucie wynik spotkania pięknym uderzeniem otworzył Gabadinho Mhango.
Maroko nie pozwoliło jednak na to, by rywale długo cieszyli się z prowadzenia. Tuż przed przerwą swoją sytuację wykorzystał Youssef En Nesyri.
Po przerwie to zawodnicy Vahida Halilhodzicia starali się zdominować przeciwnika. Swoje sytuacje mieli Selim Amallah, Adam Masina oraz Sofiane Boufal. Żaden z nich nie zdołał jednak skierować piłki do bramki.
Zmienił to dopiero Aschraf Hakimi, który w 70. minucie popisał się wyjątkowym uderzeniem z rzutu wolnego.
- Aschraf Hakimi, najlepszy prawy obrońca na świecie. Dobranoc! - napisał na Twitterze Kylian Mbappe, klubowy kolega Marokańczyka.
Dzięki trafieniu defensora Maroko zameldowało się w ćwierćfinale PNA. Zmierzy się tam ze zwycięzcą spotkania Wybrzeże Kości Słoniowej - Egipt.
Hubert Kowalczyk25 Jan 2022 · 22:03