Hat-trick Marco Asensio, dublet Karima Benzemy! Kolejny wielki mecz Realu Madryt [WIDEO]

Real Madryt zanotował kolejne wysokie zwycięstwo w La Liga. "Królewscy" prowadzeni przez Marco Asensio i Karima Benzemę rozbili Mallorkę 6:1.
Wynik otworzył Benzema, który zdobył bramkę już w 3. minucie spotkania. Francuz wykorzystał fatalne zachowanie środkowego obrońcy rywali.
Po raz pierwszy w tym sezonie Marco Asensio znalazł się w wyjściowym składzie "Los Blancos". 25-latek odpłacił za zaufanie.
W 24. minucie Hiszpan odnalazł się w polu karnym po tym, jak rywale przecięli podanie Viniciusa do Rodrygo. Asensio zgarnął bezpańską piłkę i prawą nogą skierował ją do siatki. Kilkadziesiąt sekund później Mallorca zdobyła bramkę kontaktową. Kang-In Lee oddał precyzyjny strzał, z którym nie poradził sobie Thibaut Courtois.
W 29. minucie Asensio skompletował dublet. Przy tym trafieniu asystował Benzema, dla którego było to już szóste otwierające podanie w tym sezonie.
Tuż po przerwie Karim Benzema znów trafił do siatki. Ten gol jednak nie został uznany. Sędziowie dopatrzyli się faulu francuskiego napastnika.
W 56. minucie Asensio strzelił trzeciego gola. Ofensywny pomocnik w swoim stylu zszedł na lewą nogę i oddał perfekcyjny strzał z dystansu. Kluczowe podanie przy tym golu znów zanotował niezawodny Benzema.
W 78. minucie Francuz sam pokusił się o kolejne trafienie, już ósme w tym sezonie ligowym.
Madrytczycy byli dziś bezlitośni. W 84. minucie jeszcze Vinicius urwał się na lewym skrzydle i wyłożył piłkę Isco. Real wygrał 6:1 i znów wyprzedził Atletico w ligowej tabeli. Mallorca jest dziesiąta.
Adam Kłos22 Sep 2021 · 23:52