Hat-trick niezniszczalnego Giroud! AC Milan nie miał litości, Pioli i spółka wciąż walczą o Ligę Mistrzów

spada / press focus
AC Milan wszedł dziś na wyższy poziom i zdeklasował Sampdorię 5:1 (3:1). Trzy gole w meczu zdobył 36-letni Olivier Giroud.
Aby zachować nadzieje na udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów AC Milan potrzebował zwycięstwa nad pewną spadku Sampdorią. Gospodarze bardzo mocno wzięli do siebie zadanie postawione przez szkoleniowca.
Wielkie strzelanie rozpoczęło się w 9. minucie, gdy do siatki trafił Leao. W 20. minucie było już 1:1, bowiem niespodziewanie wyrównał Quagliarella. Na bramkę zdobytą przez 40-letniego weterana odpowiedział inny doświadczony piłkarz, czyli Giroud.
Francuz najpierw dobrze wykorzystał podanie od Diaza, a następnie pewnie wykonał rzut karny. Tym samym mediolańczycy prowadzili 3:1 do przerwy.
Po zmianie stron ekipa Pioliego kontynuowała swoją ofensywę. Nie minęło 20 minut, a trafienie na swoim koncie zapisał Diaz. Prawdziwym bohaterem wieczoru był jednak Giroud, który w 68. minucie skompletował hat-tricka.
Słaniająca się na nogach Sampdoria nie zdołała odpowiedzieć w żaden sposób i ostatecznie przegrała 1:5 (1:3). W związku z tym AC Milan nadal ma szanse na awans do Ligi Mistrzów - obecnie traci jeden punkt do czwartego Lazio, ale rzymianie rozegrali jedno spotkanie mniej.
Hubert Kowalczyk20 May 2023 · 22:36