Hertha rozgromiła Union w derbach Berlina! Świetny mecz rywala Krzysztofa Piątka [WIDEO]

Vlad1988 / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 22 maj 2020 | 22:21
Bruno Labbadia odmienił Herthę Berlin. Drużyna Krzysztofa Piątka w derbach miasta rozbiła Union aż 4:0. Niestety, znów przy małym udziale reprezentanta Polski.
Piątek drugi mecz z rzędu rozpoczął na ławce rezerwowych. Labbadia w pierwszym składzie wystawił Vedada Ibisevicia, który w poprzedniej kolejce strzelił gola w meczu z Hoffenheim. Doświadczony napastnik znów należał do najlepszych graczy Herthy.
Bohaterem pierwszej połowy był Rafał Gikiewicz, który najpierw w sytuacji sam na sam zatrzymał Dodiego Lukebakio, a później dwa razy poradził sobie ze strzałami Matheusa Cunhi. Polak skapitulował dopiero w 51. minucie. Marvin Plattenhardt dośrodkował z lewego skrzydła, Ibisević wyprzedził obrońcę i z bliska głową wbił piłkę do bramki.
Gospodarze natychmiast poszli za ciosem - kolejne trafienie świętowali już po minucie. Znów w akcji bramkowej uczestniczył Ibisević. 35-latek prostopadłym podaniem uruchomił Lukebakio, ten minął Gikiewicza i bez trudu podwyższył prowadzenie Herthy.
Drużyna Labbadii nie zwalniała tempa. Kolejnego gola strzeliła w 61. minucie. Tym razem do bramki trafił Cunha, który najpierw zakręcił obrońcami, a po chwili dopadł do piłki zgranej przez Ibisevicia i plasowanym uderzeniem pokonał Gikiewicza. Polak znów nie miał żadnych szans.
W 75. minucie na boisko wszedł Piątek, który zastąpił Ibisevicia. Dwie minuty później jego drużyna cieszyła się z czwartego gola. Plattenhardt dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym do piłki doszedł Dedrick Boyata i z bliska trafił do bramki.
Do końca meczu nic już się nie zmieniło. Union nie był w stanie walczyć nawet o honorowego gola - w całym meczu nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Herthy. Przez kwadrans nic godnego uwagi nie pokazał też Piątek, który był właściwie niewidoczny.

0
Ale to Milan był problemem bo nie podawali mu piłek. Ludzka żenada nie ma granic. Trzeba to jasno i wyraźnie powiedzieć. Piątek jest po prostu słaby. Miał dwie rundy dobre i na tym koniec.
0
Tak to jest jak druzyna gra wspólnie a nie pod "pozera" ;) mial ekipe ktora kopala byle by dobił, a od przenosin do Mediolanu klapa. Powinien uczyc sie taktyki druzyny a nie wykańczania, bo tylko to ma opanowane. Mam nadzieje ze to szybko zmieni bo skonczy jako nieudana gwiazdka .. A szkoda NASZEGO chlopaka..
22 maj 2020 | 22:50
0
No cóż, jak widać naboi starczyło mu na jeden sezon.
23 maj 2020 | 06:21
0
Ej no, koronawirus. Hurtownie/sklepy zamknięte.
22 maj 2020 | 22:45
0
Pjontek gral 15 minut, i doslownie pomacal pilke 3 razy! On tam nie ma czego szukac,wszyscy go ignoruja. Zmarnowane pieniadze Herthy. To juz koniec jego zagranicznej kariery,pora wracac do polskiej nedzy.
22 maj 2020 | 22:43
0
Zapraszamy z powrotem do Krakowa
22 maj 2020 | 22:35
0
Pisałem tydzień temu. Ibisevic to marka. Marka którą ma jakość mimo że ma lata to nadal ma tą piłkarską technikę. Tacy piłkarze właśnie pokazują dużo po 30. W tym roku ibisevic da dużo więcej dla Herthy niż Piątek.
22 maj 2020 | 22:58
0
Gdyby Ibisevic był z 5 lat młodszy to by Piątek nawet na te końcowe kwadranse nie wchodził... 😆
0
Ibisevic jak wino. Piątek się musi brać do roboty jak chce grać. Herta wow, co za odmiana stylu, 3-0, 4-0, teraz ich mecze da się oglądać.
22 maj 2020 | 22:26