Heung-min Son trafi w kamasze. Południowokoreańska armia zgłosiła się po piłkarza Tottenhamu

Heung-min Son trafi w kamasze. Południowokoreańska armia zgłosiła się po piłkarza Tottenhamu
Autorstwa Alizada Studios/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 2 kwi 2020 | 16:50
Według informacji mediów Heung-min Son wkrótce trafi do wojska. Zawodnik Tottenhamu odbędzie obowiązkowe przeszkolenie w swojej ojczyźnie.
"Daily Mirror" donosi, że południowokoreańska armia zgłosiła się po Hueng-Min Sona. Piłkarz "Kogutów" ma zameldować się 20 kwietnia w koszarach, gdzie przejdzie trzytygodniowe szkolenie.
W Korei Południowej każdy mężczyzna ma obowiązek odbycia blisko dwuletniej służby wojskowej. Na ulgowe traktowanie mogą jednak liczyć m.in. sportowcy. Dlatego Son, który w 2018 roku zdobył złoty medal Igrzysk Azjatyckich, trafi w kamasze na niespełna miesiąc.
27-latek na wyspie Jeju przejdzie szkolenie dla żołnierzy piechoty morskiej. Co więcej, napastnik będzie musiał odbyć 500 godzin prac społecznych.
Son obecnie dochodzi do zdrowia po tym, jak w lutym tego roku w spotkaniu z Aston Villą złamał rękę. Po kontuzji nie ma już śladu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by piłkarz, wykorzystując przerwę w rozgrywkach Premier League, spełnił swój obowiązek wobec ojczyzny.
Źródło: Daily Mirror

Tabela ligowa - Premier League

Strzelcy - Premier League

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy

Dyskusja 23

2 kwi 2020 | 22:47
0
U nas także powinna być obowiązkowa służba wojskowa, wszystkich tych pedałków w rurkach do woja nauczyć życia. Ja oczywiście byłbym oficerem, nie mieli by lekko ze mną hehe
2 kwi 2020 | 23:38
0
Dobrze mówisz !
3 kwi 2020 | 00:14
0
No i Ci pedałki w rurkach komentarz zminusowali XD
3 kwi 2020 | 00:59
0
Obowiązkowa służba wojskowa byłaby czymś fajnym w bogatym i cywilizowanym kraju. U nas w wojsku chodzi o znęcanie się nad innymi, panuje syf i bida. Niewiele się w wojsku nauczysz, a już na pewno nie rzeczy stricte militarnych. Wojo w Polsce to strata czasu. I potężna strata pieniędzy z budżetu. Koszty są ogromne, a jakość i siła naszej armii jest taka, że Białoruś by w 3 dni zajęła Warszawę.
3 kwi 2020 | 02:03
0
A byłeś w wojsku że tak się wypowiadasz? Nie znęcają się tylko robią z chłopców facetów to już nie te czasy... Panuje dyscyplina bo musi być inaczej weszliby im na głowę, co prawda zdążają się takie betony o których wspomniałeś ale wszędzie na takich można trafić .
3 kwi 2020 | 03:28
(Edytowany)
On może sam nic nie wiem ale czytałem kiedyś wywiad byłego GROM'owca że w sumie to czego uczą w wojsku to przerost formy nad treść i mają mocno przestarzałe metody, mówiąc o umiejętnościach, nie o dyscyplinie (jeśli już rozmawiamy o naszej armii)
0
On może sam nic nie wie ale czytałem kiedyś wywiad byłego GROM'owca że w sumie to czego uczą w wojsku to przerost formy nad treść i mają mocno przestarzałe metody, mówiąc o umiejętnościach, nie o dyscyplinie (jeśli już rozmawiamy o naszej armii)
3 kwi 2020 | 08:12
0
Nie byłem w wojsku, ale znam sytuację. I @michał54332 świetnie uzupełnił moją wypowiedź. Za niestosowanie się do rozkazów powinna być kara i z tym się zgodzę, ale nadal w polskim wojsku są metody i "zabawy" z dawnych lat PRL, gdzie debile z wyższą rangą i po podstawówce się znęcają nad kotami, bo tak było w wojsku od lat.

W polskim wojsku co trzeci żołnierz to oficer i chodzi w tym wszystkim tylko o to, żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy, poczuć się lepszym, mogąc innym rozkazywać, a zdolności bojowych wśród tych alkoholików nie ma żadnych.
2 kwi 2020 | 21:25
0
Daniel Markiewicz... To jeszcze nie Karbowski, ale już idą prawie łeb w łeb... Pomijam kwestie tytułu, klikbajt, to klikbajt (chociaż szkoda, że nie od razu na front), ale Son zgłosił się sam...
2 kwi 2020 | 21:16
0
Son sam się zgłosił ale meczyki e walmy to
2 kwi 2020 | 19:08
0
to jest ten słynny czying czang czong?
2 kwi 2020 | 20:45
0
Nie, to jest Son od The bitch
2 kwi 2020 | 19:08
0
W tym sezonie gość udowodnił czerwonymi kartkami, że nie potrzebuje jakiegoś przeszkolenia w woju. Łamanie nóg i zamachy na zdrowie innych to dla niego chleb powszedni. OSTUDŹ GŁOWĘ GOŚCIU
2 kwi 2020 | 18:54
0
Poziom dziennikarski meczyków w dalszym ciągu na tym samym pułapie, nawet w okresie koronawirusa ! Po Sona nie zgłosiło się wojsko tylko on sam zgłosił chęć odbycia obowiązkowego kursu właśnie w tym okresie, gdzie może to zrobić. Druga nieprawdziwa informacja z waszej strony - ma odbyć 4-tygodniowy kurs, a nie 3-tygodniowy. Gdyby tego nie zrobił do połowy 2021 roku to wówczas owszem, wojsko po niego by się zgłosiło. Żenada kolejny raz !
2 kwi 2020 | 20:39
0
Poraz kolejny prawdziwe info jest pod newsem a nie w newsie...
3 kwi 2020 | 12:18
0
Taki niestety "los" na meczykach. Czytasz coś w artykule, a na komentarze wchodzisz żeby to zweryfikować.
2 kwi 2020 | 18:39
0
O Jeju! :O)
2 kwi 2020 | 17:47
0
Szkoda że u nas nie wygląda taka służba wojskowa. Wystarczył by miesiąc każdego młodzika podszkolić. Każdy by dostał mundur do domu a broń by czekała na niego w magazynie. A kraj był by bardziej zabezpieczony. Fajna przygoda zresztą.
2 kwi 2020 | 18:01
(Edytowany)
Korea Południowa jest dalece bardziej rozwinięta cywilizacyjnie od Polski, ale w kwestii obronności uciekają się do nikczemnych rozwiązań. Rzecz jasna nie jest to ich wina, a sąsiada z północy, który testuje we wspólnej wannie co raz to nowsze zabawki – przyszło mu do głowy, żeby braciszkowi z południa pokazać w czasie kąpieli nową suszarkę do włosów, toteż ten raczej nie będzie czekać z założonymi rękoma.
Wieśniaka, co na co dzień sobie uprawia ryż, a w wolnych chwilach pisze na koreańskich meczykach, że bez wojska mężczyźni to pi*dy w rurkach oczywiście można posłać w kamasze, traktować jak gówno i tym też karmić. Czemu by nie.
Tyle że Son od dawna w Korei nie mieszka, nie płaci tam podatków ani składek, nie korzysta z tamtejszej infrastruktury, a z resztą Koreańczyków dzieli tylko wygląd wokalisty k-popowego zespołu. To raczej jasne, że takie poniżanie jest dla niego bardzo niesprawiedliwe.
0
Korea Południowa jest dalece bardziej rozwinięta cywilizacyjnie od Polski, ale w kwestii obronności uciekają się do nikczemnych rozwiązań. Rzecz jasna nie jest to ich wina, a sąsiada z północy, który testuje we wspólnej wannie co raz to nowsze zabawki – przyszło mu do głowy, żeby braciszkowi z południa pokazać w czasie kąpieli nową suszarkę do włosów, toteż ten raczej nie będzie czekać z założonymi rękoma.
Wieśniaka, co na co dzień sobie uprawia ryż, a w wolnych chwilach pisze na koreańskich meczykach, że bez wojska mężczyźni to pi*dy w rurkach oczywiście można posłać w kamasze, traktować jak gówno i tymże karmić. Czemu by nie.
Tyle że Son od dawna w Korei nie mieszka, nie płaci tam podatków ani składek, nie korzysta z tamtejszej infrastruktury, a z resztą Koreańczyków dzieli tylko wygląd wokalisty k-popowego zespołu. To raczej jasne, że takie poniżanie jest dla niego bardzo niesprawiedliwe.
2 kwi 2020 | 20:07
(Edytowany)
@Minimalista - Myślę ,że się mylisz pisząc ,że Son czuje się niesprawiedliwie potraktowany przez państwo ,bo już nie mieszka w Korei i nie płaci tam podatków itd. Tym bardziej obowiązkowa służba nie jest to dla niego ani trochę poniżająca. Takie coś może napisać tylko osoba z Polski (lub innego Europejskiego kraju) co nie ma zielonego pojęcia o mentalności Koreańczyków. Dobrze napisałeś ,że są zdecydowanie bardziej rozwinięci cywilizacyjnie ,ale ich tradycje wojskowe to świętość. Honor dla niego samego ,ale też jego rodziny. W przypadku nie odbycia szkolenia (nie tak drastycznie jak u braciszków z północy) jak się nie mylę więzienie o plamie na honorze rodziny nie wspomnę. I na koniec : Heung-min Son od 16 roku życia mieszka w Europie i swoją karierę traktuje bardziej jak rozrywkę i dobrą zabawę. W tym momencie jego zona to piłka nożna - jak się dorobi to pakuję manatki w wraca do domu. To kolejny argument za tym ,że takie sprawy są dla niego ważne. Czemu tak? Wszyscy Koreańczycy z południa tak mają - przynajmniej ci których ja kojarzę. Najpierw myślą o zarobku i zabawie. A dopiero potem gdy są starsi i bardziej ułożeni i odpowiedzialni zakładają rodziny i realizują swoje inne pasje. Tak jak napisałeś są bardziej rozwinięci. Dlatego wszyscy kochają go za to co robi skoro jego "hobby" daje mu i innym ludziom na całym świecie tak wiele radości. Może gdyby musiał odbębnić 2 lata w trakcie trwania kariery piłkarskiej - mógłby poczuć delikatną ujmę w sercu ,bo wiedziałby ,że przepadną mu dwa być może najlepsze sezony w życiu. Ale tak się złożyło ,że zdobył medal i szkolenie potrwa tylko miesiąc ,bo jest sławnym piłkarzem. Inni nie mają tyle szczęścia co on ,ale żaden ci nie powie ,że to za karę - Powie ci ,że to dla dobra ojczyzny. Jeśli myśli inaczej to życiowa pokora i skromność pozwolą mu ją zwalczyć...
0
@Minimalista - Myślę ,że się mylisz pisząc ,że Son czuje się niesprawiedliwie potraktowany przez państwo ,bo już nie mieszka w Korei i nie płaci tam podatków itd. Tym bardziej obowiązkowa służba nie jest to dla niego ani trochę poniżająca. Takie coś może napisać tylko osoba z Polski (lub innego Europejskiego kraju) co nie ma zielonego pojęcia o mentalności Koreańczyków. Dobrze napisałeś ,że są zdecydowanie bardziej rozwinięci cywilizacyjnie ,ale ich tradycje wojskowe to świętość. Honor dla niego samego ,ale też jego rodziny. W przypadku nie odbycia szkolenia (nie tak drastycznie jak u braciszków z północy) jak się nie mylę więzienie o plamie na honorze rodziny nie wspomnę. I na koniec : Heung-min Son od 16 roku życia mieszka w Europie i swoją karierę traktuje bardziej jak rozrywkę i dobrą zabawę. W tym momencie jego zona to piłka nożna - jak się dorobi to pakuję manatki w wraca do domu. To kolejny argument za tym ,że takie sprawy są dla niego ważne. Czemu tak? Wszyscy Koreańczycy z południa tak mają - przynajmniej ci których ja kojarzę. Najpierw myślą o zarobku i zabawie. A dopiero potem gdy są starsi i bardziej ułożeni i odpowiedzialni zakładają rodziny i realizują swoje inne pasje. Tak jak napisałeś są bardziej rozwinięci. Dlatego wszyscy kochają go za to co robi skoro jego "hobby" daje mu i innym ludziom na całym świecie tak wiele radości. Może gdyby musiał odbębnić 2 lata w trakcie trwania kariery piłkarskiej - mógłby poczuć delikatną zadrę w sercu ,bo wiedziałby ,że przepadną mu dwa być może najlepsze sezony w życiu. Ale tak się złożyło ,że zdobył medal i szkolenie potrwa tylko miesiąc ,bo jest sławnym piłkarzem. Inni nie mają tyle szczęścia co on ,ale żaden ci nie powie ,że to za karę - Powie ci ,że to dla dobra ojczyzny. Jeśli myśli inaczej to życiowa pokora i skromność pozwolą mu ją zwalczyć...
2 kwi 2020 | 20:51
0
Ja nie napisałem, że Son czuje się niesprawiedliwie potraktowany. Ja stwierdziłem jako postronna osoba, siląc się na jak największy obiektywizm, że został niesprawiedliwie potraktowany. Jak to odbiera sam poszkodowany – tego nie wiem.
2 kwi 2020 | 22:13
(Edytowany)
Nie będę pytał o twoje poglądy polityczne i analizuję tylko to co napisałeś ,a przekaz jest oczywisty. Dla jasności - Ja też wielu rzeczy nie wiem - tym bardziej nie znam go osobiście. Ale gdy wyobrażam sobie 5 letniego Sona - to oczami wyobraźni widzę małego chłopca przebranego za żołnierza. Co już w tak młodym wieku jest świadomy 3 rzeczy - że kiedyś umrze (czyli śmierci) płacenia podatków (gdzie by nie mieszkał) i tego ,że na 2 lata idzie do woja! Jak jego pradziadek ,dziadek i ojciec. I wielce prawdopodobne jest ,że do 16 roku życia - żył ze świadomością ,że to jest właśnie mu pisane...i na dwa lata idzie "w kamasze" choćby nie wiem co - jak wszyscy!. A ty piszesz ,że jego państwo ucieka się w kwestiach obronności do "nikczemnych rozwiązań" (co odbiega od mojej wizji chłopca i zwykłego Koreańczyka) - lecz usprawiedliwiasz to sąsiadami/braćmi z północy. Tak samo jak usprawiedliwiasz gościa co żyje za granicą - bo taki Wieśniak nie ma wyjścia...albo to jakaś dobrze uszyta ironie ,której po ciężkim tygodniu nie ogarniam ,albo już nie wiem co...
0
Nie będę pytał o twoje poglądy polityczne i analizuję tylko to co napisałeś ,a przekaz jest oczywisty. Dla jasności - Ja też wielu rzeczy nie wiem - tym bardziej nie znam go osobiście. Ale gdy wyobrażam sobie 5 letniego Sona - to oczami wyobraźni widzę małego chłopca przebranego za żołnierza. Co już w tak młodym wieku jest świadomy 3 rzeczy - że kiedyś umrze (czyli śmierci) płacenia podatków (gdzie by nie mieszkał) i tego ,że na 2 lata idzie do woja! Jak jego pradziadek ,dziadek i ojciec. I wielce prawdopodobne jest ,że do 16 roku życia - żył ze świadomością ,że to jest właśnie mu pisane...i na dwa lata idzie "w kamasze" choćby nie wiem co - jak wszyscy!. A ty piszesz ,że jego państwo ucieka się w kwestiach obronności do "nikczemnych rozwiązań" (co odbiega od mojej wizji chłopca i zwykłego Koreańczyka) - lecz usprawiedliwiasz to sąsiadami/braćmi z północy. Tak samo jak usprawiedliwiasz gościa co żyje za granicą - bo taki Wieśniak nie ma wyjścia...albo to jakaś dobrze uszyta ironia ,której po ciężkim tygodniu nie ogarniam ,albo już nie wiem co...
2 kwi 2020 | 18:38
0
Wystarczyłoby zrobić szkolenia dla każdego kto chce. WOTy mimo, że są tak jebane to pokazują jak ludzie lgną do tego i za własne pieniądze się mundurują nawet. Nie trzeba przymusu. Wystarczy im to umożliwić.
2 kwi 2020 | 19:10
0
Ciekawe jak Ty byś na tej służbie wyszedł:)

Tabela ligowa - Premier League

Strzelcy - Premier League

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy