Hiszpania wygrała koszykarskie mistrzostwa świata. Argentyna nie miała szans

ricochet64/Shutterstock
Reprezentacja Hiszpanii zdobyła mistrzostwo świata w koszykówce. W finale pokonała Argentynę 95:75.
Obaj finaliści wygrali w trakcie turnieju z reprezentacją Polski. Argentyna rozbiła naszą drużynę 91:65 w drugiej fazie grupowej mistrzostw, a Hiszpania wygrała z nią 90:78 w ćwierćfinale.
Mecz o złoty medal lepiej rozpoczęli Hiszpanie, którzy po rzucie Marca Gasola prowadzili już 14:2. Argentyńczycy przebudzili się, zbliżyli do rywali nawet na dwa punkty i... znów dali im odskoczyć. Po pierwszej kwarcie było 23:14 dla Hiszpanii.
Obraz gry nie zmienił się w drugiej części. Nadal mecz kontrolowali Hiszpanie, których przewaga sięgnęła nawet piętnastu punktów. Kluczem do ich wysokiego prowadzenia było wyłącznie z gry Luisa Scoli, który w pierwszej połowie nie zdobył ani jednego punktu! Do przerwy Hiszpanie prowadzili 43:31.
Trzecia kwarta zaczęła się fatalnie dla Argentyny, która na pierwsze punkty czekała blisko pięć minut. Trafiali za to Hiszpanie, których przewaga przekroczyła nawet dwadzieścia punktów. Po 30 minutach gry było 66:47 na ich korzyść.
Argentyńczycy walczyli dzielnie do samego końca meczu. W pewnym momencie zmniejszyli straty do dwunastu punktów, ale Hiszpanie nie pozwolili im na nic więcej. Zakończyła mecz zwycięstwem 95:75.
Dla Hiszpanii to drugi złoty medal w historii startów na mistrzostwach świata. Poprzednio triumfowała w 2006 roku.
Hiszpania - Argentyna 95:75