Hit Ligi Narodów i Final Four dla Hiszpanii! Gol w samej końcówce przesądził o wyniku [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii jako ostatnia awansowała do Final Four Ligi Narodów. Podopieczni Luisa Enrique przez długi czas męczyli się z Portugalią. Ostatecznie wygrali jednak 1:0 po golu Alvaro Moraty z 88. minuty.
"La Roja" musiała wygrać w Bradze, aby zapewnić sobie grę w kolejnym Final Four Ligi Narodów. Z tego względu zaskoczeniem był skład wybrany przez Luisa Enrique, który na ławce posadził między innymi Pedriego i Gaviego.
W 8. minucie groźną stratę na własnej połowie zaliczył Joao Cancelo. Jego błąd naprawili jednak koledzy z drużyny, blokując uderzenie Pablo Sarabii. Na odpowiedź Portugalii trzeba było nieco poczekać, bo gospodarze grali głównie z kontry.
Pod bramką Unaia Simona po raz pierwszy naprawdę groźnie zrobiło się dopiero w 33. minucie. Hiszpański golkiper poradził sobie wówczas ze strzałem Diogo Joty. Po chwili o centymetry pomylił się natomiast Brono Fernandes.
Tuż po przerwie w stuprocentowej sytuacji znalazł się Cristiano Ronaldo. Największa gwiazda gospodarzy zawiodła, trafiając w świetnie interweniującego Simona. Hiszpański golkiper stanął w tej sytuacji na wysokości zadania.
W 69. minucie miał on również trochę szczęścia, bo w kluczowym momencie wyręczyli go koledzy. Po uderzeniu Rubena Diasa jeden z obrońców wybił bowiem futbolówkę z linii bramkowej.
W końcówce Hiszpanie mieli rzecz jasna inicjatywę, starając się zdobyć bramkę na wagę Final Four. Ostatecznie niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach, a "La Roja" dopięła swego.
W 88. minucie zespołową akcję gości wykończył Alvaro Morata, korzystając z dogrania Nico Williamsa. W doliczonym czasie gry odpowiedzieć mógł jeszcze Ronaldo, lecz zatrzymał go Simon.
Finalnie Hiszpanie wygrali więc 1:0 i będą mieli okazję na zdobycie tytułu w Lidze Narodów. To właśnie oni uzupełnili skład Final Four, w którym zagrają też Holendrzy, Chorwaci oraz Włosi.
Maciej Pietrasik27 Sep 2022 · 22:39