Holendrzy uczcili pamięć polskich bohaterów. Wyjątkowy gest NAC Breda

Holendrzy uczcili pamięć polskich bohaterów. Wyjątkowy gest NAC Breda
KNVB
Autor:Tomasz Bratkowski29 Paź 2019 | 12:12
Holenderski klub NAC Breda w wyjątkowy sposób uhonorował gen. Stanisława Maczka i jego żołnierzy, którzy wyzwalali miasto w czasie drugiej wojny światowej. Dziś jest 75. rocznica tego wydarzenia.
W 1944 r. 1. Polska Dywizja Pancerna generała Stanisława Maczka wyzwalała Bredę spod niemieckiej okupacji. Z tej okazji w mieście trwają oficjalne uroczystości z udziałem polskiej pary prezydenckiej. O bohaterach znad Wisły pamięta również lokalny klub grający w Eerste Divisie, czyli NAC Breda.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na dzisiejsze spotkanie Pucharu Holandii przeciwko FC Emmen stadion przyjął symboliczne imię polskiego generała. Przed wejściem na stadion widnieje okolicznościowy baner.
W komentarzach dominują podziękowania ze strony polskiej. We wspomnianych uroczystościach w Bredzie uczestniczy dużo Polaków mieszkających w Holandii.
To nie pierwszy przykład dowodu wdzięczności Holendrów dla naszych bohaterów. Ponad dekadę temu NAC Breda grała w pucharach z Polonią Warszawa, a kibice przygotowali na tę okazję specjalną oprawę dziękczynną.
NAC Breda zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli holenderskiej drugiej ligi ze stratą trzech punktów do liderującego Cambuur.
Źródło: własne/twitter.com

Dyskusja 0