Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale Indian Wells. Polak przegrał po niezwykle zaciętym boju [WIDEO]

Bryan Pollard / shutterstock
Hubert Hurkacz odpadł z Indian Wells. Polski zawodnik musiał uznać wyższość Grigora Dimitrowa.
Hurkacz szedł jak burza na w Indian Wells. W poprzednich rundach bez straty seta ograł Popyrina, Tiafoe i Karacjewa. W ćwierćfinale turnieju przyszło mu się mierzyć z Grigorem Dimitrowem.
Początek pojedynku miał wyrównany przebieg. W pierwszych siedmiu gemach tenisiści pewnie punktowali przy własnym podaniu.
Pierwsze okazje na przełamanie pojawiły się w ósmym gemie. Wówczas serował Dimitrow i znalazł się w tarapatach. Obronił dwa break pointy, ale przy trzecim nie miał już nic do powiedzenia. Hurkacz po chwili zamknął seta, popisując się mocnymi i precyzyjnymi serwisami.
Druga partia przebiegała pod dyktando Bułgara. To on szybko przełamał Polaka i nagle zrobiło się 0:2. Hurkacz odpowiedział w najlepszym możliwy sposób. Błyskawicznie odrobił straty i doprowadził do wyrównania.
Tenisiści toczyli zacięty bój, jednak w kluczowym momencie błysnął Dimitrow. Przełamał Polaka i wygrał partię 6:4.
Trzeci set padł łupem Dimitrowa. Losy spotkania rozstrzygnęły się w tie breaku. W nim to Bułgar był zdecydowanie lepszy. Wygrał 7-2.
Dimitrow tym samym awansował do półfinału turnieju. W nim zmierzy się z Cameronem Norriem.
Daniel Makarewicz15 Oct 2021 · 00:22