Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP! Polak odwrócił losy pojedynku z wyżej notowanym rywalem [WIDEO]

Christophe Saidi
Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP w Montrealu! Polak pokonał wyżej rozstawionego Caspera Ruuda 2:1 (5:7, 6:3, 6:2).
Hubert Hurkacz imponuje formą przed US Open. Polak stanął dziś przed szansą na awans do finału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Warunkiem było pokonanie Caspera Ruuda.
Pierwszy set sobotniej rywalizacji był bardzo wyrównany. Nasz reprezentant zdołał wyjść na prowadzenie 3:0 w gemach, lecz jego rywal szybko odzyskał rezon i doprowadził do remisu. W kolejnych minutach trwały zacięte wymiany, lecz górą był Ruud, który wygrał 7:5.
Hurkacz nie pozwolił jednak, aby ta wpadka wyprowadziła go z równowagi. Kolejna odsłona została zapisana na konto Polaka - 25-latek prezentował się imponująco i doprowadził do podwójnego przełamania swojego oponenta. Pozwoliło mu to na wygranie seta wynikiem 6:3.
W decydującej partii Hurkacz znajdował się na fali wznoszącej. Ruud popełniał błędy, które skwapliwie wykorzystywała "10" światowego rankingu ATP. W pewnym momencie nasz reprezentant prowadził już 4:0 i tym razem nie dał sobie wydrzeć komfortowej przewagi.
Ostatecznie Hubert Hurkacz wygrał 2:1 (5:7, 6:3, 6:2) i zameldował się w finale turnieju ATP 1000 w Montrealu. Ostatnim rywalem 25-latka będzie zwycięzca pojedynku Carreno-Busta - Evans. Obaj zawodnicy są klasyfikowani niżej niż reprezentant Polski.
Hubert Kowalczyk13 Aug 2022 · 23:24