Iga Świątek coraz bliżej głównej drabinki French Open! Zagra o finał turnieju w Lugano

YouTube
Iga Świątek wygrała z Verą Lapko w trzech setach - 4:6, 6:4, 6:1 - w ćwierćfinale turnieju WTA w Lugano.
W pierwszym secie nasza zawodniczka szybko przełamała rywalkę i prowadziła już 3:1 w gemach. Niestety Białorusinka zdołała bardzo szybko wyrównać stan pojedynku na 3:3. Polska tenisistka wyszła ponownie na prowadzenie, ale oddała następne trzy rozdania i pierwszą partię przegrała 4:6.
Drugi gem bardzo źle się zaczął dla Świątek, która przegrywała już 0:2. Dopiero wtedy zanotowała cztery świetne wymiany, zakończone wygraną - dwukrotnie przełamała Lapko. Przeciwniczka nie zamierzała łatwo odpuszczać i zrobić się remis po 4, z którego tym razem Polka wyszła obronną ręką, wygrywając 6:4.
Trzecia odsłona zaczęła się znowu źle dla naszej zawodniczki, bo od przełamania Białorusinki. W kolejnych minutach na korcie dominowała już tylko Świątek, która wygrała sześć kolejnych gemów i całego seta 6:1.
Polska tenisistka awansowała do półfinału turnieju WTA w Lugano i ma coraz większe szanse na to, by znaleźć się w drabince główniej French Open. Stanie się tak, jeśli przejdzie do finału w Lugano.
Jakub Kreśliński12 Apr 2019 · 17:08
Źródło: sport.pl