Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale Roland Garros! Maria Sakkari za mocna dla Polki

CHINE NOUVELLE/SIPA / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 9 cze 2021 | 15:02
Iga Świątek nie obroni zwycięstwa w Roland Garros. Polka w ćwierćfinale przegrała w dwóch setach z Marią Sakkari.
Świątek zaczęła świetnie. Najpierw w trzy minuty wygrała swój gem serwisowy, a po chwili wykorzystała liczne błędy rywalki i ją przełamała.
Pomyślny początek niestety nie uskrzydlił Polki. Sakkari bardzo szybko odrobiła straty i doprowadziła do wyrównania. Greczynka przejęła inicjatywę w dziewiątej odsłonie, gdy ponownie przełamała Świątek. Już w kolejnej odsłonie była skuteczna w grze na przewagi - zakończyła seta przy drugiej okazji.
Świątek musiała zmierzyć się z nową sytuacją. W Paryżu przegrała pierwszego seta po 22 wygranych z rzędu!

Druga partia zaczęła się źle dla Polki. Świątek dała się przełamać już w otwierającym gemie. Sakkari szybko powiększyła przewagę - utrzymała własne podanie. Wtedy gra została przerwana. Świątek poprosiła o przerwę medyczną i na kilka minut zeszła z kortu.
Polka po powrocie na kort obroniła podanie, ale gra nadal toczyła się pod dyktando Sakkari, która skutecznie pilnowała swojego serwisu. Wszystko zakończyła w dziesiątej odsłonie. Co prawda Świątek obroniła jeszcze dwie piłki meczowe, ale Greczynka nie zmarnowała trzeciej okazji. Wygrała 6:4, 6:4 i w półfinale zagra z Barborą Krejcikovą.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

0
Niestety napompowany balonik pękł. Widać zmęczenie u Igi. Szkoda, że przegrała na własne życzenie, a nie dlatego, że rywalka grała wybitnie. Głowa do góry jeszcze niejeden turniej przed Tobą.
9 cze 2021 | 15:39
0
Co to za pierdolamento z tym balonikiem. To, że grała w ćwierćfinale i była faworytem turnieju to fakt znany na całym świecie a nie żadne pompowanie xD skończcie używać pojęć których nie rozumiecie
9 cze 2021 | 16:11
0
Dobrze powiedziane, że była. Jednak kobiecy tenis jest mocno nieprzewidywalny i wyraźne faworyzowanie jednej zawodniczki to jednak dla mnie pompowanie i wywoływanie dodatkowej presji.
0
Wiedziałem, że tak będzie. Na chuj gra debla w RG!? Widać było ogromne zmęczenie. Cała Polska dumna z naszej Legionistki
9 cze 2021 | 15:12
0
Nie wiesz tak naprawdę jak się czuła. Jeśli faktycznie wymęczyła się deblem to wyciągnie wnioski. Zdarzył się słabszy dzień i tyle. Brawo Iga.
9 cze 2021 | 15:23
0
Przecież to było widać a przerwa medyczna to udowodniła. To nie była ta Iga co zwykle. Takie wolne pierwsze serwy to nie Iga. Ona nawet drugi raz potrafi mocno serwować
9 cze 2021 | 16:00
0
Mimo to, wszystko co teraz robimy to gdybanie. Nikt z nas pewnie nie gra w tenisa, a już na pewno nie w turniejach trwających 2-3 tygodnie. Nie ma co wyciągać prostych faktów, które na chłopską logikę nam się połączyły, bo może się okazać, że to wcale nie to. Może po prostu miała słabszy dzień i tyle.
9 cze 2021 | 19:01
0
Głupoty gadasz, wczorajszy mecz w deblu to był spacer, pewnie cięższe zmęczenie odczuwa po treningu. Ja rozumiem jakby w poprzedniej rundzie z Ukrainką wyła wypompowana, bo dzień przed tamtym meczem miała ciężki mecz w deblu, ale dziś nie zwalałbym tego na zmęczenie, po prostu gorszy dzień, zdarza się każdemu (oby tylko nie jakiś uraz delikatny). Wystarczy popatrzeć jakie nazwiska odpadły ze słabszymi zawodniczkami... U Igi nie ma wstydu nie odpadła z 100 zawodniczką, Greczynka jest bardzo solida, ciało atlety prawie. 25 lat i 18 miejsce w rankingu, to nie wstyd odpaść z taką zawodniczką, w czołowej 20 wszystkie zawodniczki grają na podobnym poziomie, decyduje kwestia kto ma lepszy dzień, kto jest lepiej przygotowany