Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale Roland Garros! Maria Sakkari za mocna dla Polki

CHINE NOUVELLE/SIPA / Press Focus
Iga Świątek nie obroni zwycięstwa w Roland Garros. Polka w ćwierćfinale przegrała w dwóch setach z Marią Sakkari.
Świątek zaczęła świetnie. Najpierw w trzy minuty wygrała swój gem serwisowy, a po chwili wykorzystała liczne błędy rywalki i ją przełamała.
Pomyślny początek niestety nie uskrzydlił Polki. Sakkari bardzo szybko odrobiła straty i doprowadziła do wyrównania. Greczynka przejęła inicjatywę w dziewiątej odsłonie, gdy ponownie przełamała Świątek. Już w kolejnej odsłonie była skuteczna w grze na przewagi - zakończyła seta przy drugiej okazji.
Świątek musiała zmierzyć się z nową sytuacją. W Paryżu przegrała pierwszego seta po 22 wygranych z rzędu!

Druga partia zaczęła się źle dla Polki. Świątek dała się przełamać już w otwierającym gemie. Sakkari szybko powiększyła przewagę - utrzymała własne podanie. Wtedy gra została przerwana. Świątek poprosiła o przerwę medyczną i na kilka minut zeszła z kortu.
Polka po powrocie na kort obroniła podanie, ale gra nadal toczyła się pod dyktando Sakkari, która skutecznie pilnowała swojego serwisu. Wszystko zakończyła w dziesiątej odsłonie. Co prawda Świątek obroniła jeszcze dwie piłki meczowe, ale Greczynka nie zmarnowała trzeciej okazji. Wygrała 6:4, 6:4 i w półfinale zagra z Barborą Krejcikovą.
Marcin Karbowski09 Jun 2021 · 15:02