Iga Świątek rozbita w Cincinnati! Duże problemy i kolejna porażka polskiej tenisistki [WIDEO]

Dan Hamilton-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Iga Świątek już na trzeciej rundzie zakończyła zmagania w turnieju WTA w Cincinnati. Polska tenisistka nie sprostała Madison Keys. Amerykance uległa bardzo wysoko - 3:6, 4:6.
Świątek na kortach twardych w Ameryce Północnej przygotowuje się do wielkoszlemowego US Open. W Montrealu Polka w 1/8 finału niespodziewanie uległa Beatriz Haddad Mai.
Zmagania w Cincinnati Świątek zaczęła od wysokiej wygranej ze Sloane Stephens. W meczu z kolejną Amerykanką, Madison Keys, turniejowa "jedynka" także wydawała się zdecydowaną faworytką. Tę rywalkę wcześniej pokonywała już dwukrotnie.
Początkowo rywalizacja była bardzo wyrównana. W czwartym gemie to Polka jako pierwsza miała okazję na przełamanie. Nie zdołała jej jednak wykorzystać.
Do stanu 3:2 dla naszej zawodniczki nic nie wskazywało na to, że Keys tak zdominuje liderkę rankingu. Amerykanka w końcówce pierwszego seta całkowicie przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie.
Efektem były dwa przełamania i wygrana 27-latki 6:3. Świątek miała zwłaszcza problemy ze zdobywaniem punktów przy drugim serwisie, co rywalka bezlitośnie wykorzystywała.
W drugiej odsłonie wszystko wyglądało jeszcze gorzej. Polka kompletnie nie potrafiła przerwać dominacji Keys, która zapisywała na swoje konto gema za gemem. Niewiele brakowało, aby przegrała do zera.
Przy stanie 0:5 Świątek obroniła dwie piłki meczowe. Po tym, jak zdobyła premierowego gema, obraz meczu kompletnie się zmienił. Polka zapisała na konto nie jednego, lecz kolejne cztery gemy, broniąc po drodze jeszcze jednego meczbola.
Niestety, gdy stanęła przed szansą na wyrównanie stanu seta, znów pojawiły się problemy z serwisem. Ostatecznie to Keys zameldowała się w kolejnej rundzie, wygrywając 6:3, 6:4. Świątek odpadła natomiast z rywalizacji.
Maciej Pietrasik18 Aug 2022 · 21:30