Iga Świątek w finale w Lugano! Kapitalny mecz polskiej tenisistki [WIDEO]

YT
Iga Świątek wygrała z Kristyną Pliskovą (6:0, 6:1) w półfinale turnieju WTA w Lugano.
Polska tenisistka kapitalnie rozpoczęła spotkanie, już w drugim gemie przełamując podanie rywalki. Świątek do tego dołożyła swój mocny serwis, totalnie dominując na korcie. Pliskova nie miała żadnych argumentów i pierwszy set zakończył się wynikiem 6:0 po zaledwie 25 minutach gry.
W kolejnych wymianach sytuacja na korcie wyglądała podobnie. Świątek szybko przełamała Pliskovą, by następnie ze spokojem kontrolować spotkanie. Rywalka zdołała wygrać wygrać tylko jednego gema, a drugi set padł łupem Polki - 6:1. Całe spotkanie trwało 55 minut.
W finale turnieju Polka zagra ze Słowenką Poloną Hercog, która pokonała Francuzkę Fionę Ferro 7:5, 6:4.
Dla 17-letniej Świątek będzie to pierwszy finał WTA w seniorskiej karierze.
Iga Świątek - Kristyną Pliskovą 6:0, 6:1
Daniel Makarewicz13 Apr 2019 · 13:52