Inter FC coraz bliżej mistrzostwa Włoch. Kontrowersyjna decyzja sędziego kluczem do wyniku [WIDEO]

Inter coraz bliżej mistrzostwa Włoch. Kontrowersyjna decyzja sędziego kluczem do wyniku [WIDEO]
FOTO Alberto Lingria / Xinhua / PressFocus
Inter zwyciężył Sassuolo 2:1 w zaległym meczu Serie A, powiększając przewagę na czele tabeli włoskiej ekstraklasy aż do 11 punktów. Łupem bramkowym dla “Nerazzurich” podzielili się dzisiejszego wieczoru napastnicy - Romelu Lukaku i Lautaro Martinez.
reprezentant Belgii strzelił swojego 21. ligowego gola w sezonie, kiedy już w 10. minucie gry skutecznym uderzeniem piłki głową wykorzystał dośrodkowanie Ashleya Younga. Lukaku trafił tym samym do siatki w piątym kolejnym występie w klubie i drużynie narodowej.
W drugiej połowie, po podaniu Lukaku, prowadzenie Interu podwyższył Lautaro Martinez. Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców po raz 15. w trwających rozgrywkach Serie A.
Tamtej sytuacji towarzyszyła jednak ogromna kontrowersja. Zaledwie chwilę wcześniej w drugim polu karnym ewidentnie pociągnięty za koszulkę został bowiem znajdujący się przy piłce kapitan gości - Giacomo Raspadori.
Mimo protestów arbiter spotkania nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego dla Sassuolo - ani w czasie rzeczywistym, ani po potencjalnej interwencji systemu VAR.
W końcówce spotkania rozmiary przegranej zespołu Roberto De Zerbiego zmniejszył efektownym strzałem Hamed Junior Traore.
Dzięki wygranej Inter umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli na dziewięć kolejek przed końcem sezonu. Podopieczni Antonio Conte zagrają w najbliższą niedzielę u siebie z Cagliari. Sassuolo zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 07 Apr 2021 · 20:42