Inter FC nie wykorzystał wpadki AC Milan. "Rossoneri" przegrali z Atalantą, tylko remis ekipy Conte [WIDEO]

Inter nie wykorzystał wpadki Milanu. "Rossoneri" przegrali z Atalantą, tylko remis ekipy Conte [WIDEO]
LiveMediaSrl / Shutterstock.com
Piłkarze AC Milan ponieśli drugą porażkę w tym sezonie Serie A. "Rossoneri" ulegli na San Siro Atalancie Bergamo 0:3. Wpadki lokalnych rywali nie wykorzystał Inter, który tylko zremisował 0:0 z Udinese.
AC Milan przez długi czas był niepokonany w rozgrywkach Serie A. Podopieczni Stefano Pioliego wyższość rywali musieli uznać dopiero w szesnastej kolejce, gdy przegrali z Juventusem.
Sposób na ekipę z San Siro znalazła dziś także Atalanta Bergamo. Co prawda szybko do niezłej sytuacji doszedł Zlatan Ibrahimović, ale Szwed został zablokowany.
W 26. minucie goście wyszli natomiast na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Robin Gosens, a Cristian Romero nie dał szans Gianluigiemu Donnarummie.
Na początku drugiej połowy podopieczni Gasperiniego podwyższyli prowadzenie. Josip Ilicić był faulowany w polu karnym przez Kessiego. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił sam poszkodowany.
W drugiej połowie szansę debiutu dostał doświadczony Mario Mandżukić, ale Chorwat nie odmienił losów spotkania. Zamiast tego Atalanta dobiła rywali za sprawą Zapaty. W 75. minucie trafił on w słupek, ale po chwili był już skuteczniejszy.
Mimo przegranej Milan utrzymał się na pozycji lidera Serie A. Szansy na zrównanie się punktami z lokalnym rywalem nie wykorzystał Inter. "Nerazzurri" jedynie bezbramkowo zremisowali z Udinese.
W pierwszej połowie dwie dobre okazje na gola miał Lautaro Martinez. Za pierwszym razem Argentyńczyk trafił nawet do siatki, ale był na spalonym. Później świetnie zatrzymał go natomiast Juan Musso.
Po drugiej stronie boiska bliski szczęścia był też Jens Stryger-Larsen, lecz trafił w poprzeczkę. Ogółem to Inter częściej utrzymywał się przy piłce, konstruował ataki pozycyjne, nie przekładało się to jednak na gole.
Po przerwie oglądaliśmy zaledwie jeden celny strzał. Nic dziwnego że wynik 0:0 utrzymał się do końca. Finalnie Inter traci więc obecnie do liderującego Milanu dwa punkty.
Maciej Pietrasik23 Jan 2021 · 19:59