Inter zremisował drugi mecz z rzędu, ale... powiększył przewagę. Ekipa Conte coraz bliżej tytułu [WIDEO]

Romano/Sportphoto24/SIPA / Press Focus
Inter tylko zremisował na wyjeździe ze Spezią 1:1 w wieczornym meczu Serie A. Mimo straty dwóch punktów mediolańczycy są jednak coraz bliżej mistrzowskiego tytułu.
Inter nieoczekiwanie przegrywał na stadionie beniaminka włoskiej ekstraklasy już od 12. minuty gry. Po strzale skrzydłowego Spezii, Diego Fariasa, w drugim spotkaniu z rzędu nie popisał się bramkarz “Nerazzurrich” - Samir Handanović.
Podopieczni Antonio Conte doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą, kiedy trójkową akcję na prawym skrzydle i dośrodkowanie Achrafa Hakimiego na raty zamienił na gola Ivan Perisić.
W drugiej połowie meczu, mimo przewagi, Inter nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce w słupek trafił Lautaro Martinez. Bramek zdobytych następnie najpierw przez Romelu Lukaku, a następnie przez Martineza nie uznano tymczasem z powodu pozycji spalonych.
Przy wcześniejszej porażce Milanu przeciwko Sassuolo remis przeciwko Spezii pozwolił Interowi powiększyć przewagę na czele ligowej tabeli aż do 10 punktów. Dystans do “Nerazzurrich” będzie mogła zmniejszyć jutro Atalanta, która awansuje na drugie miejsce w klasyfikacji, jeśli zwycięży na Stadio Olimpico Romę.
Spezia pozostaje na 15. miejscu w tabeli.
Wojciech_Falenta 21 Apr 2021 · 22:43