Jagiellonia Białystok pozyskała spory talent. Juniorski reprezentant Polski podpisał dwuletni kontrakt

Jagiellonia Białystok pozyskała spory talent. Juniorski reprezentant Polski podpisał dwuletni kontrakt
Jagiellonia Białystok
Autor: Maciej Pietrasik 03 Sie 2022 | 11:03
17-letni Miłosz Kurzydłowski został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Utalentowany stoper podpisał dwuletni kontrakt z zespołem z Podlasia. Umowa może zostać przedłużona o jeszcze jeden sezon.
W ostatnim czasie Kurzydłowski trenował w akademii Lechii Gdańsk. Był także zapraszany na zajęcia pierwszego zespołu, choć dotąd nie doczekał się szansy debiutu w PKO Ekstraklasie.
Dalsza część tekstu pod wideo
W maju tego roku występował także na mistrzostwach Europy U-17. Teraz zdecydował się na spróbowanie sił w nowym klubie. Podpisał umowę z Jagiellonią Białystok.
Kontrakt ma obowiązywać przez dwa najbliższe lata. Zapisano w nim także opcję przedłużenia do końca sezonu 2024/2025. Kurzydłowski na razie ma grać przede wszystkim w rezerwach, a później trafić do pierwszego zespołu.
- Ściągamy piłkarza regularnie powoływanego do młodzieżowej reprezentacji Polski, który ma najwięcej występów spośród wszystkich zawodników w swojej kategorii wiekowej w narodowej kadrze. Obserwowaliśmy Miłosza przez długi czas, znamy jego wartość - powiedział dyrektor sportowy Jagiellonii, Łukasz Masłowski.
- Trafia do nas jako gracz, który może wiele dać klubowi w przyszłości. Chcemy stawiać na młodych zawodników. Mamy nadzieję, że na ten moment Miłosz będzie regularnie występował w trzecioligowych rezerwach, ale w przyszłości zostanie następcą środkowych obrońców, obecnie grających w pierwszym zespole - dodał.
- Tym ruchem uprzedzamy różne ewentualności, które mogą się wydarzyć za pół roku czy rok, jak odejście któregoś z zawodników "jedynki". Chcemy, wybiegając w przyszłość, przygotować zawodnika do wejścia w ich buty. Miłosz ma ogromny potencjał. To dobrze znany zawodnik, starannie wyselekcjonowany. Nie tylko przez nas, również przez trenerów reprezentacji Polski - zakończył.
Źródło: Jagiellonia.pl

Dyskusja 0