Jakub Moder zadebiutował w Premier League. "Zagrał za krótko, ale fajne, odważne wejście"

Piotr Matusewicz / PressFocus
Jakub Moder zadebiutował w Premier League. Jego drużyna zmarnowała dwa rzuty karne i przegrała z West Bromwich Albion 0:1 (0:1).
Moder pojawił się na boisku w 84. minucie spotkania. Polak nie miał wielkiego wpływu na przebieg wydarzeń na boisku.
To, co najciekawsze, na The Hawthorns działo się wcześniej. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 11. minucie, gdy do siatki trafił Bartley.
Piłkarze Brighton ruszyli do odrabiania strat i przed wielką szansą stanęli w 19. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastki" nie zdołał jednak wykorzystać Gross.
W 30. minucie piłka wylądowała w siatce "The Baggies" po uderzeniu Dunka. Wówczas doszło jednak do kuriozalnej sytuacji. Lee Mason, arbiter spotkania, najpierw nie uznał gola, by po chwili zaliczyć trafienie. Po kilku kolejnych chwilach zmienił jednak zdanie i bramka ostatecznie została anulowana.
W drugiej połowie przyjezdni otrzymali kolejny rzut karny. I znów go nie wykorzystali! Tym razem pomylił się Welbeck - tak jak Gross trafił w poprzeczkę.
Piłkarze West Bromwich Albion do ostatniego gwizdka skutecznie się bronili i zdołali zgarnąć cenne trzy punkty w walce o zachowanie ligowego bytu.
Daniel Makarewicz27 Feb 2021 · 19:14