Jan Bednarek i spółka wyeliminowali Arsenal Londyn! O awansie przesądziła bramka samobójcza [WIDEO]

Jan Bednarek i spółka wyeliminowali Arsenal! O awansie przesądziła bramka samobójcza [WIDEO]
Southampton wyeliminował Arsenal w 1/16 finału FA Cup. "Kanonierzy" przegrali po bramce samobójczej Gabriela.
"Święci" znacznie lepiej rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Szansę na zdobycie pierwszej bramki miał James Ward-Prowse. W piątej minucie pomocnik uderzył bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.
Podopieczni Ralpha Hasenhuettle nie zdejmowali nogi z gazu. Groźne strzały oddawali Che Adams i Danny Ings. W końcu gospodarze dopięli swego. Bernda Leno pokonał... jego partner z drużyny. Gabriel niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, próbując przeciąć dośrodkowanie z prawego skrzydła.
W 50. minucie Arsenal miał sporo szczęścia. Danny Ings urwał się defensywie, po czym posłał mocny strzał, który wylądował na słupku. Piłka jeszcze odbiła się od interweniującego Bernda Leno, ale na szczęście dla "Kanonierów" nie wpadła do siatki.
Arsenal próbował jeszcze zagrozić defensywie Southampton, ale Jan Bednarek i spółka neutralizowali zapędy "The Gunners". Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0. W kolejnej fazie FA Cup "Święci" zagrają z Wolverhampton.
Adam Kłos23 Jan 2021 · 15:05