Jan Tomaszewski krytykuje Zbigniewa Bońka. "Przeholował. Przykro mi, że tak się stało"

Jan Tomaszewski krytykuje Zbigniewa Bońka. "Przeholował. Przykro mi, że tak się stało"
Marcin Kadziolka/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 1 lip 2020 | 13:23
Wtorkowy wpis Zbigniewa Bońka na temat wyborów prezydenckich wciąż odbija się szerokim echem. Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej na łamach "WP Sportowe Fakty" skrytykował Jan Tomaszewski. Zdaniem byłego reprezentanta kraju ktoś, kto jest szefem tak dużej instytucji, nie powinien pozwalać sobie na takie słowa.
Zbigniew Boniek umieścił we wtorek kontrowersyjny wpis na temat wyborów prezydenckich. Jego słowa w mediach społecznościowych rozpętały prawdziwą burzę i choć minęła od nich ponad doba, to wciąż są szeroko komentowane.
- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał Boniek.
W rozmowie z "WP Sportowe Fakty" do całej sytuacji odniósł się Jan Tomaszewski. Były bramkarz reprezentacji Polski w latach 2011-2015 pełnił funkcję posła.
- Żyjemy w demokratycznym państwie i każdy ma prawo do swojej wypowiedzi. Uważam, że mój przyjaciel z boiska po prostu trochę przeholował. Mieszanie się prezesa największego sportowego związku do polityki jest niefortunne. Nie chcę tego komentować, ale mogę powiedzieć swoje zdanie na ten temat. Przykro mi, że tak się stało - powiedział Tomaszewski.
Były golkiper zwrócił uwagę na fakt, że wielu piłkarzy oraz kibiców reprezentacji wywodzi się ze środowisk wiejskich. Nie wszyscy są także dobrze wykształceni.
- Zbyszek musi zrozumieć i wydaje mi się, że to rozumie, iż w reprezentacji Polski grało wielu chłopców pochodzących z wiejskich klubów, którzy zrobili wspaniałe kariery. Do tego mamy najlepszych kibiców na świecie i to mówią wszyscy. Na Stadionie Narodowym jest najlepsza publiczność świata, w której znajdują się też emeryci, ludzie po podstawówce i ludzie z prowincji. Wszyscy tworzą fenomenalną drużynę narodową - zakończył Tomaszewski.
Źródło: WP Sportowe Fakty
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Dyskusja 9

3 lip 2020 | 20:27
0
O Tomaszewski znowu pitoli jakieś głupoty .... Chwila moment gada z sensem ... W 2020 Tomaszewski zaczyna gadać z sensem? Serio? będzie wojna albo inny armagedon
2 lip 2020 | 09:27
0
Tomaszewski ma rację nie wolno mieszać polityki do sportu, tak samo jak nie wolno obrażać innych ze względu na ich status społeczny. Każdy jest człowiekiem i ma swoją godność.
1 lip 2020 | 20:53
0
Nie wierzę. Janek powiedział coś sensownego
1 lip 2020 | 16:35
0
Boniek zachował sie jak idiota, on obraził przede wszystkim większość ludzi, bo ludzie którzy są "gorzej" wykształceni stanowią większość społeczeństwa. To jest klasyka u takich buraków ja mam wykształcenie jestem lepszy od innych i głosuje na tego bo na niego głosują tylko wykształceni - a tak naprawde to Boniek tym wpisem pokazał że zachowuje sie gorszy od każdego wieśniaka. On dyskryminuje mniej wykształconych i dzieli polaków na lepszych i gorszych.
I Boniek powinien publicznie przeprosić tych ludzi.
A tak już politycznie patrząc to prawdą jest, że na Pana Dude głosują głównie ludzie ze wsi, małych miast i ludzie z podstawowym wykształceniem(jest ich najwięcej więc z ich punktu widzenia najlepiej jest "polować" na ich głosy), ale to jest normalne, tu robote robią dodatki socjalne, ale nie ma w tym nic złego że np. rolnik głosuje na Dude bo ten dał mu na świnie. Przekonał go to na niego głosuje na tym polega polityka w demokratycznym państwie, a jak komuś sie nie podoba to trudno, ale nie musi od razu poniżać innych obywateli.
1 lip 2020 | 16:08
0
Tomaszewski też buraczy co chwila....
1 lip 2020 | 14:51
0
Lubię Bońka, ale nie wiem jaki efekt chciał uzyskać tą opinią. Bo Trzaskowskiemu nie pomógł,a wyborcy Dudy mogą czuć się zażenowani i obrażeni. A w jednej i drugiej grupie są ludzie, którzy go cenią lub właśnie przestali to robić :) Boniek .. zyskuje na popularności, to na pewno. Tylko po co mu to .. 64 lata, legenda polskiej piłki, gość który odmienił wizerunek PZPN .. a wkrótce o nim mówić w 1szej kolejności, celebryta i komentator polityczny. A może to .. początek miażdżycy?:)
1 lip 2020 | 14:26
0
Dla mnie prezes Boniek ma trochę racji, ale ja bym to ujął inaczej. Po prostu w Polsce jest za mało dobrze wykształconych ludzi.
2 lip 2020 | 09:54
0
A ja bym stwierdził odwrotnie. Chociaż co roku systematycznie maleje ilość studentów to wciąż jest ich o połowe za dużo. Studia powinny być wyzwaniem intelektualnym. Nie powinny być dla każdego. Za czasów moich rodziców liczba studentów była 6razy mniejsza a słowo magister wypowiadano z szacunkiem. Dzisiaj magister to synonim niezdecydowanej rozmemłanej osoby która za swoją niepraktyczną wiedzę oczekuje sowitych zarobków.
1 lip 2020 | 13:46
0
Boniek to jest zwykły burak i to on się zachowuje jak by był ze wsi zabitej dechami 😠
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550