Reprezentant Japonii bohaterem derbów Glasgow! Celtic rozbił Rangersów [WIDEO]

Derby Glasgow dla Celtiku! Drużyna prowadzona przez Ange Postecoglu wygrała z Rangersami aż 3:0.
Bohaterem meczu był Reo Hatate. Japończyk otworzył wynik już w 5. minucie, gdy strzałem z dystansu pokonał Allana McGregora. Bramkarzowi Rangersów skuteczną interwencję uniemożliwił rykoszet.
Hatate podwyższył wynik w 42. minucie. Po składnej akcji znów celnie uderzył zza pola karnego. Tym razem obyło się bez rykoszetu.
Japończyk miał udział też przy trzecim golu Celtiku. Tym razem zapisano mu asystę przy trafieniu Liela Abdady. Bramka padła w 44. minucie.
Rangersi próbowali po przerwie ratować twarz. Giovanni van Bronckhorst już w przerwie dokonał trzech zmian, ale na niewiele się to zdało. Choć jego drużyna miała wielką przewagę w posiadaniu piłki, to nie zdołała strzelić choćby honorowego gola.
Celtic dzięki zwycięstwu przeskoczył Rangersów w tabeli szkockiej Premier League. Teraz to on jest liderem z punktem przewagi nad lokalnym rywalem.
Marcin Karbowski02 Feb 2022 · 22:40