Jarosław Jach zadebiutował w Crystal Palace. Wykorzystał rzut karny i został wybrany piłkarzem meczu [WIDEO]

Dziurek / shutterstock.com
Crystal Palace z Jarosławem Jachem w składzie pożegnało się z Pucharem Ligi Angielskiej. “Orły” w konkursie rzutów karnych przegrały 10:11 (w meczu było 0:0), a jedną z jedenastek wykorzystał polski obrońca.
Dla Polaka był to pierwszy oficjalny występ w barwach Crystal Palace. Jach wrócił do Anglii po epizodach w Rizesporze, Sheriffie Tiraspol oraz Rakowie Częstochowa.
W miniony weekend wychowanek Lechii Dzierżoniów nie znalazł się jeszcze w kadrze drużyny na mecz Premier League, ale wczoraj dostał swoją szansę od pierwszej minuty. Roy Hodgson desygnował go do gry w meczu 1/32 finału Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Bournemouth.
Polak wystąpił na lewej obronie i spisał się bardzo dobrze. Według portalu “WhoScored.com” był najlepszym zawodnikiem meczu (nota 8.1). Serwis “SofaScore.com” ocenił go natomiast na 7.6, co było najwyższą oceną w jego zespole.
Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, bowiem nie przewidziano rozgrywania dogrywki. Przebieg konkursu jedenastek był nietypowy, ponieważ zakończył się wynikiem 11:10 dla Bournemouth. Niektórzy piłkarze musieli podejść do swojej próby dwa razy.
Pierwsze dziesięć serii było w wykonaniu zawodników obu ekip bezbłędne. Właśnie jako dziesiąty w swojej drużynie strzelił Jach. Później pomylili się obaj bramkarze, po raz drugi trafił David Brooks, a Crystal Palace za burtę wyrzucił Luka Milivojević, który nie był w stanie wpakować piłki do siatki.
Rzut karny polskiego obrońcy od 1.56.
Być może po niezłym występie notowania Jacha w zespole Roya Hodgsona nieco urosną. Już w najbliższą sobotę “Orły” zmierzą się w wyjazdowym meczu Premier League z Manchesterem United.
Adam Nowacki16 Sep 2020 · 07:06