Jedziemy na igrzyska olimpijskie w Tokio! Polscy siatkarze wypełnili zadanie! [WIDEO]

FIVB
Polscy siatkarze zagrają na igrzyskach olimpijskich w Tokio!
Polacy wygrali drugiego seta w meczu ze Słowenią i tym samym zapewnili sobie awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1.
Pierwszy set padł łupem Słoweńców. Nasi rywale byli na prowadzeniu 4:8 na pierwszej przerwie technicznej i 13:16 na drugiej - i w efekcie to nasi rywale mogli się cieszyć z triumfu 21:25. Siatkarze ze Słowenii pokazali wysoką dyspozycję w każdym elemencie gry, za to podopieczni Vitala Heynena prezentowali się poniżej oczekiwań: nawet Wilfredo Leon został zatrzymany na pojedynczym bloku.
Druga partia również nie zaczęła się po myśli naszych siatkarzy. Słoweńcy doprowadzili do wyniku 3:5, po chwili Polacy wyszli na prowadzenie (17:15), by je stracić (19:20). W kluczowym momencie świetnymi zagrywkami popisał się Wilfredo Leon i po dużych nerwach wygraliśmy 25:23.
Wygrany set oznacza, że biało-czerwoni na pewno zajmą pierwsze miejsce w turnieju eliminacyjny rozgrywanym w Ergo Arenie. Wcześniej Polacy wygrali po 3:0 z Tunezją i Francją.
W trzeciej partii Vital Heynen dokonał zmian w składzie. Na boisku pojawili się m.in. Kłos, Szalpuk czy Konarski. Polacy wygrali 25:23, a ostatni punkt zdobył Szalpuk, posyłając asa serwisowego.
W czwartym secie przewaga biało-czerwonych nie podlegała wątpliwości. Polacy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, prowadząc nawet 19:14 po pojedynczym bloku Kwolka. Ta część gry zakończyła się wynikiem 25:21.
Polska - Słowenia 2:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21)
Polska: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Pawel Zatorski (l), Damian Wojtaszek (l).
Słowenia: Stern, Pajenk, Kozamernik, Ropret, Urnaut, Cebulj, Kovacić (l).
Daniel Makarewicz11 Aug 2019 · 16:04