Jerzy Brzęczek: Myślę, że nasi sparingpartnerzy to drużyny porównywalne do przeciwników na Euro 2020

Jerzy Brzęczek: Myślę, że nasi sparingpartnerzy to drużyny porównywalne do przeciwników na Euro 2020
Dziurek / shutterstock.com
Autor: Mateusz Jagniaciak 7 gru 2019 | 07:32
Jerzy Brzęczek ocenił sparingpartnerów reprezentacji Polski przed Euro 2020, a także 8. miejsce Roberta Lewandowskiego w tegorocznej edycji plebiscytu Złotej Piłki.
Polski selekcjoner pojawił się na gali stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. W jej trakcie został poproszony o ocenę drużyn, z jakimi Polacy zmierzą się przed ME 2020.
- Jestem zadowolony ze sparingpartnerów. Aktualnie mamy trzech finalistów ME (Finlandię, Ukrainę i Rosję - przyp. red.), Islandia gra w barażach, także niewykluczone, że będziemy mieć czterech przeciwników - powiedział. - Wcześniej mieliśmy zakontraktowany mecz ze Szwecją, ale wylosowaliśmy ich w grupie, więc musieliśmy nieco zmienić nasze plany.
- Myślę, że to na pewno przeciwnicy porównywalni do tych, z którymi zagramy na Euro 2020. OK, nie ma takiej drużyny jak Hiszpania, ale w Lidze Narodów dwukrotnie graliśmy z Włochami i Portugalią, a sądzę, że to są drużyny na mniej więcej takim samym poziomie - dodał Brzęczek, który następnie odpowiedział na pytanie, czy jego szczególną uwagę zajmuje reprezentacja Szwecji.
- Nie, absolutnie. Szwecja to niewygodny przeciwnik, ale teraz jest nowa historia. Dużo czasu minęło. My oczywiście chcemy, jak najlepiej się zaprezentować i walczyć o jak najkorzystniejszy wynik - stwierdził Brzęczek, który zaprzeczył, że brak pobytu polskiej reprezentacji w Arłamowie przed turniejem to próba odcięcia się od przeszłości.
- Nie, to nie rozchodzi się o odcinanie się od przeszłości. Zdecydowaliśmy się na inny wariant. Myślę, że nie można wszystkiego powielać, tylko szukać także nowych miejsc i rozwiązań - wyjaśnił selekcjoner, który na koniec odniósł się do 8. miejsca Roberta Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki. - To oczywiście pokazuje, że nie ma obiektywizmu. Robert zasłużył na miejsce w pierwszej trójce pod względem jego osiągnięć, ale głosuje cały świat i wiemy, że Premier League i La Liga są bardziej popularne na świecie, co ma na pewno duży wpływ na wyniki.
Źródło: sport.onet.pl

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Dyskusja 10

7 gru 2019 | 13:53
0
Ja tam jestem umiarkowanie zadowolony z dobranych sparingpartnerów przed ME. Przecież nie oszukujmy się, ale właściwie wiadomo, że Hiszpania jest po za zasięgiem i rywalizację z nimi można włożyć między bajki... Prawdziwy cel to awans z drugiego miejsca (choć i trzecie może go dać). No a chyba nie powiecie mi, że Rosja czy Ukraina nie są na poziomie Szwecji, a Islandia czy Finlandia na poziomie barażowiczów z LN... Co więcej całkiem możliwe, że zarówno Rosja jak i Ukraina są w tej chwili nawet na wyższym poziomie od wspomnianej Szwecji, a sparingi z nimi będą na pewno wartościowe i ciekawe i mogą już dać jakąś poważniejszą odpowiedź niż nasi eliminacyjni rywale w kwestii weryfikacji siły (lub jej braku) naszej repry. Natomiast jeśli chodzi o Islandię czy Finlandię to wprawdzie jakieś wirtuozy to to nie są ale też zawsze wszystkim gra się ciężko przeciwko nim więc też będą to pożyteczne sparingi... Tak więc sparingpartnerów uważam, za dobrych i w ogóle, ale jako duży błąd postrzegam fakt, że wszystkie mecze zagramy u siebie... Przydałby się jednak jakiś wyjazd...
7 gru 2019 | 11:18
0
Komentarz usunięty
7 gru 2019 | 10:34
0
Ań nie było Islandii?
7 gru 2019 | 10:16
0
Co ten człowiek bredzi? Przecież mecze z Włochami i Portugalią graliśmy na początku jego przygody z kadrą, jak niby miałoby to się przełożyć na przygotowania do Euro? Co to za argument, że graliśmy jakiś czas temu? Dopiero teraz zaczynają się przygotowania do imprezy, więc w czasie przygotowawczym powinniśmy rywalizować z drużyną grającą podobny technicznie futbol do Hiszpanii. Oczywiście nie ma takiej drugiej drużyny, jednak są takie, które grają podobnym stylem technicznym, mniej siłowego futbolu, tak jak jest w przypadku Rosji lub Ukrainy, dłuższe utrzymywanie się przy piłce, spychanie rywala do gry defensywnej z kontry, gra na jeden kontakt, dynamiczna gra i wymienność pozycji, atak pozycyjny. Takim rywalem jest Francja lub Belgia, być może Anglia i wyżej wspomniani Włosi. Mecze z Rosją i Ukrainą przygotują nas na stracie ze Szwecja, ale przeczucie mi podpowiada, że z Hiszpanią będą ostre baty.
7 gru 2019 | 11:02
0
Ale jeżeli wygramy ze Szwecją i druzyną barażową to mecz zHiszpanią nie będzie mial już większego znaczenia. Mecz z Hiszpanią i tak zakładam na przegraną tu trzeba się skupić nad dwoma pozostałymi drużynami, które sa w naszym zasięgu.
7 gru 2019 | 08:53
0
On chyba naćpany był. Graliśmy z Portugalią i Włochami na początku jego przygody z kadrą, gdzie jakby nie patrzeć piłkarze nie byli wdrożeni w jego taktykę (o ile jakakolwiek oczywiście jest) a teraz kadra jest przed EURO i on się wypowiada o meczach które były rok temu...
7 gru 2019 | 08:06
(Edytowany)
Brzęczek chyba przeczuwa że to jego ostatni rok w Reprezentacji :D
0
Brzęczek chyba przeczuwa że 2020 to jego ostatni rok w Reprezentacji :D
7 gru 2019 | 08:01
0
Ciekawe jakie są plany wuja po Euro.Jakas ekstraklapa,a moze golf?
9 gru 2019 | 13:10
0
Boniek o niego zadba. To ziomeczki są. Inaczej nie prowqadziłby kadry taki skończony trenerzyna, jak on.
7 gru 2019 | 07:58
(Edytowany)
Gdyby nie wuja to Lewy byłby osiemdzisatyszosty, takie są Fucktyz dziwki. Cała Polska stoi murem za unclem. Nie zaprzyczycie Faktom, a w sieci wrze.
0
Gdyby nie wuja to Lewy byłby osiemdzisatyszosty, takie są Fuckty dziwki. Cała Polska stoi murem za unclem. Nie zaprzyczycie Faktom, a w sieci wrze.

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550