Jesienią wygrał z Realem Madryt, teraz broni Ukrainy. Trener Sheriffa Tyraspol dołączył do armii

Jesienią wygrał z Realem Madryt, teraz broni Ukrainy. Trener Sheriffa Tyraspol dołączył do armii
Twitter
Autor: Marcin Karbowski 28 lut 2022 | 13:58
Ukraińcy wracają do kraju, by walczyć w wojnie z Rosją. Do armii wstąpił m.in. Jurij Wernydub - trener Sheriffa Tyraspol.
Ukraińscy sportowcy chwytają za broń i walczą o swój kraj. Zrobili to już m.in. wybitni pięściarze Witalij i Władimir Kliczko, Ołeksandr Usyk (piszemy o nim TUTAJ) czy były mistrz świata w biathlonie Dmytro Pidruczny.
Dalsza część tekstu pod wideo
Do kraju wrócił też Wernydub. 56-latek jest trenerem Sheriffa Tiraspol. Jeszcze kilka miesięcy temu prowadził go w meczach Ligi Mistrzów. To on dowodził drużyną w sensacyjnie wygranym meczu z Realem w Madrycie.
Ukrainiec jeszcze w czwartek prowadził swoją drużynę w przegranym meczu z Bragą w Lidze Europy. Po nim w obliczu wojny postanowił wrócić do ojczyzny i dołączyć do sił obrony terytorialnej.
56-latek już w niej uczestniczy. W mediach społecznościowych opublikowano jego zdjęcie w mundurze i z bronią. Można je zobaczyć poniżej - trener Sheriffa znajduje się w środku.
Wernydub pochodzi z Żytomierza. Jako piłkarz grał m.in. w Torpedo Zaporoże i Zenicie Sankt Petersburg. Poza Sheriffem prowadził m.in. Zorię Ługańsk i białoruskiego Szachtara Soligorsk.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Daily Mail

Dyskusja 13