Jest akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K.! Prokuratura tłumaczy zarzuty wobec byłego agenta Lewandowskiego

Jest akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K.! Prokuratura tłumaczy zarzuty wobec byłego agenta Lewandowskiego
Łukasz Laskowski / PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 20 maj 2022 | 09:25
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K. Sprawa dotyczy m.in. szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony Anny.
Spór między K. i kapitanem reprezentacji Polski trwa od wielu miesięcy. Informację w sprawie aktu oskarżenia potwierdził Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
Dalsza część tekstu pod wideo
– Zarzuty zawarte w akcie oskarżenia dotyczącą popełnienia czynów wypełniających znamiona przestępstw określonych w art. 191 par. 1 kk (zmuszanie - przyp. red.), a także art. 266 par. 1 kk (ujawnienie tajemnicy służbowej i zawodowej - przyp. red.) oraz w art. 107 ust. 1 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych – podkreślił Saduś w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Śledczy twierdzą, że K. od września 2019 do września 2020 roku kilkukrotnie groził Lewandowskiemu, że ujawni informacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach spółki należącej do piłkarza.
- Kierując groźbę, podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane powyżej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro - tłumaczy Saduś.
Drugi z zarzutów dotyczy ujawnienia dziennikarzowi "Der Spiegel" informacji, które K. poznał jako agent Lewandowskiemu. Miał mu przekazać m.in. kopie kontraktów piłkarza z klubami i sponsorami, a nawet jego zeznania podatkowe. Złamał w ten sposób zobowiązanie do zachowania poufności.
K. grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Wcześniej był już zatrzymany. Nałożono na niego m.in. zakaz kontaktowania się z Lewandowskim.
Źródło: fakt.pl