Jest nowy ranking FIFA. Zmienił się lider, Polska awansowała

Jest nowy ranking FIFA. Zmienił się lider, Polska awansowała
Pawel Andrachiewicz / PressFocus
FIFA opublikowała najnowszy ranking FIFA. Nowym liderem zestawienia została Brazylia, która wyprzedziła Belgię. Awans zaliczyła także reprezentacja Polski.
Dwie pierwsze drużyny zamieniły się miejscami. Do tej pory drudzy w rankingu “Canarinhos” wyprzedzili ostatnio liderujących Belgów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na kolejnych pozycjach nie doszło do wielkich przetasowań. Trzecia pozostaje Francja, a kolejne miejsca zajmują Argentyna, Anglia, Włochy, Hiszpania oraz Portugalia.
Biało-czerwoni awansowali natomiast na 26. miejsce. W poprzednim notowaniu byli o dwie pozycje niżej. W porównaniu z ostatnim rankingiem reprezentacja Polski zyskała 13.5 punktu.
Przed Polską znajdują się takie kraje jak Iran, Peru, Japonia, Maroko czy Serbia. Z kolei tuż za naszymi plecami - Ukraina, Chile, Korea Południowa i Nigeria.
Obecne miejsce w rankingu daje biało-czerwonym miejsce w trzecim koszyku podczas jutrzejszego losowania grup mistrzostw świata.
Jaka grupa może być dla nas grupą marzeń, a jaka grupą śmierci? Przeczytacie TUTAJ.
Co ciekawe, reprezentacja Polski ma większe szanse, by trafić do jednej grupy z kilkoma konkretnymi rywalami. Dlaczego? O jakie zespoły chodzi? Dowiecie się TUTAJ.
Ranking FIFA
Transfermarkt

Przeczytaj również