Jest przełom ws. przyszłości Chelsea! Władze Premier League podjęły kluczową decyzję

Jest przełom ws. przyszłości Chelsea! Władze Premier League podjęły kluczową decyzję
Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 20:31
Londyńska Chelsea ma lada moment trafić w ręce nowego właściciela. Zgodę na przeprowadzenie transakcji oficjalnie wydały już władze Premier League. Teraz sprawą zajmie się brytyjski rząd.
Od lat "The Blues" należą do Romana Abramowicza. Rosyjski oligarcha został jednak zmuszony do sprzedaży londyńskiego klubu ze względu na sankcje, nałożone po inwazji Rosji na Ukrainę.
Dalsza część tekstu pod wideo
10 marca zamrożono wszystkie aktywa Abramowicza na Wyspach Brytyjskich. Chelsea doznała warunkową licencję na prowadzenie działalności, ale wygasa ona już 31 maja.
Klub został wystawiony na sprzedaż - chętnych na kupno nie brakowało, ale ostatecznie wybrano ofertę Todda Boehly'ego. Zaoferował on w zamian za Chelsea 4,25 miliarda funtów.
Biznesmen zjawił w Londynie podczas meczu ostatniej kolejki Premier League z Watfordem. Teraz oficjalną zgodę na to, aby kupił "The Blues", wydały władze ligi angielskiej.
Kolejnym krokiem jest teraz zatwierdzenie transakcji przez brytyjski rząd. Ma to nastąpić w przyszłym tygodniu, po zapewnieniu gwarancji prawnych, że Roman Abramowicz nie skorzysta finansowo na sprzedaży klubu.
Środki mają zostać zamrożone na koncie bankowym, które kontrolowane będzie przez rząd. Wszystko musi zostać zatwierdzone także przez portugalskie władze. Wszystko dlatego, że Rosjanin ma tamtejszy paszport.
Źródło: Sky Sports