"Jest zły i sfrustrowany". Xavi ujawnił zachowanie Lewandowskiego. Tak zareagował na kolejny mecz bez gola

"Jest zły i sfrustrowany". Xavi ujawnił zachowanie Lewandowskiego. Tak zareagował na kolejny mecz bez gola
Pressinphoto/Pressfocus
Robert Lewandowski w sezonie 2023/2024 prezentuje się poniżej oczekiwań. Xavi nie kryje, że Polak jest sfrustrowany obecną sytuacją, ale jednocześnie zdecydowanie broni napastnika.
"Lewy" w obecnych rozgrywkach ośmiokrotnie trafił do siatki w FC Barcelonie, rozgrywając 16 oficjalnych spotkań. Coraz częściej przydarzają mu się jednak mecze, w których jest zupełnie niewidoczny.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tak było między innymi we wtorkowym starciu z FC Porto. "Blaugrana" wygrała 2:1, lecz Lewandowski nie miał na to większego wpływu. Sporą część konferencji prasowej Polakowi poświęcił Xavi.
Hiszpański szkoleniowiec nie ukrywał, że "Lewy" był zły na kolejny nieudany występ. Jednocześnie trener "Barcy" stanął w obronie snajpera. Uważa jego zachowanie za całkowicie normalne.
- Tak, oczywiście, że jest zły i sfrustrowany, to normalne. Tak jest u wszystkich napastników. Pamiętam Villę, Messiego, Henry'ego, kiedy nie podawaliśmy im piłek, wyobraź sobie, jak się czuli - powiedział Xavi.
- Ci, którzy strzelają gole, robią różnicę. To zwierzę w rywalizacji. To normalne, że jest zły, sfrustrowany, ale widzę w szatni, że jest zadowolony z drużyny. Piłkarz ma jednak tendencję do bycia egoistycznym, zwłaszcza napastnik, który chce strzelać gole - stwierdził.
- Musimy częściej go szukać, posyłać więcej podań między rywalami. On też musi mieć lepszy timing, aby zaatakować i dostać piłkę. Jest nadzwyczajnym strzelcem, jednym z najlepszych na poziomie światowym w ostatnich latach. Musimy szukać go częściej - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik29 Nov 2023 · 14:34
Źródło: Mundo Deportivo/WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również