Josip Ilicić wraca do gry! Słoweniec podpisał kontrakt z nowym klubem

Josip Ilicić wraca do gry! Słoweniec podpisał kontrakt z nowym klubem
cristiano barni / Shutterstock.com
Autor:Marcin Karbowski05 Paź 2022 | 15:29
Josip Ilicić wznowi karierę. Słoweniec postanowił wrócić do ojczyzny - związał się z Mariborem.
Ilicić swego czasu w barwach Fiorentiny i Atalanty Bergamo wyrósł na czołową postać Serie A. Jego karierę wyhamowały problemy z depresją. Choroba uniemożliwiła mu normalne treningi i występy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pod koniec sierpnia 34-latek rozwiązał swój kontrakt z Atalantą. Choć zainteresowanie jego usługami przejawiały kluby z Serie A, to piłkarz ostatecznie wrócił do Słowenii.
34-latek podpisał kontrakt z Mariborem, którego piłkarzem był już przez kilka tygodni 2010 roku. Teraz jego umowa ma obowiązywać przez trzy sezony.
- Kontrakt długoterminowy potwierdza, jak poważna to sprawa. Josip nie grał przez jakiś czas, trenował według niezależnego programu. Nie możemy jeszcze przewidzieć, kiedy zagra. Oczywiście osiągnięcie odpowiedniego poziomu gotowości zajmie trochę czasu. Przychodzi z ogromną motywacją i chęcią, potrafi szybko dostosować się do wymagań. Nie będziemy się spieszyć, ale zrobimy wszystko, co możliwe, aby jak najszybciej zobaczyć go z drużyną na boisku - powiedział Marko Suler, dyrektor sportowy Mariboru.
Nowy klub Ilicicia zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli ligi słoweńskiej. W sobotę zagra z wyprzedzającym go o jedną pozycję Koper.
Źródło: Twitter

Dyskusja 0