Julian Brandt bohaterem Borussii Dortmund. Dublet środkowego pomocnika [WIDEO]

Borussia Dortmund pokonała Greuther Furth 3:1. Bohaterem spotkania został Julian Brandt.
Borussia właściwie nie walczy już o nic w tym sezonie. Podopieczni Marco Rose nie mają szans na mistrzostwo, ani też nie stracą drugiej lokaty.
Mimo wszystko, to BVB od początku meczu ruszyło do ataku. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Brandt, dla którego był to już ósmy gol w tym sezonie ligowym.
Poza trafieniem pomocnika Borussia stworzyła sobie niewiele okazji. W pierwszych trzech kwadransach piłkarze z Dortmundu oddali jedynie dwa celne strzały.
W 53. minucie Erling Haaland odnalazł się w polu karnym. Norweski snajper stanął przed dobrą okazją, aby podwyższyć prowadzenie. Napastnik oddał jednak niecelny strzał.
W 70. minucie nastąpiła odpowiedź beniaminka Do remisu doprowadził Jessic Ngankam. Gol gospodarzy podrażnił Borussię. W 72. minucie dublet skompletował Brandt, po raz kolejny wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.
Wynik spotkania ustalił Felix Passlack. Borussia wygrała 3:1.
Adam Kłos07 May 2022 · 17:22