Juventus pracuje nad transferem cenionego piłkarza z Bundesligi. Pierwszy etap negocjacji za "Starą Damą"

Juventus pracuje nad transferem cenionego piłkarza z Bundesligi. Pierwszy etap negocjacji za "Starą Damą"
Cosmin Iftode/shutterstock.com
Autor: Hubert Kowalczyk 05 Sie 2022 | 08:52
Juventus wciąż pracuje nad sprowadzeniem Filip Kosticia. Nicolo Schira donosi, że "Stara Dama" osiągnęła już porozumienie z samym zawodnikiem, lecz musi jeszcze usiąść do negocjacji z Eintrachtem.
Włodarze Juventusu planują dokonanie kolejnego transferu przed końcem letniego okienka. Na celowniku turyńskiego klubu znalazł się Filip Kostić, który zbiera świetne recenzje w Bundeslidze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nicolo Schira donosi, że "Stara Dama" osiągnęła już porozumienie z samym zawodnikiem. Lewy wahadłowy, mogący również występować jako skrzydłowy, ma zarabiać 2,7 mln euro netto w skali roku. Do tego należy doliczyć jeszcze bonusy, a sam kontrakt będzie ważny do 30 czerwca 2027 roku.
Juventus musi jednak usiąść do negocjacji z Eintrachtem. Póki co Niemcy oczekują za Kosticia 20 milionów euro, a tyle "Stara Dama" wydawać nie chce.
Ostateczne porozumienie w sprawie transferu 29-latka jest jednak możliwe, gdyż jego obecnemu pracodawcy zależy na rychłej sprzedaży. Kontrakt Kosticia jest ważny do 30 czerwca 2023 roku i klub z Bundesligi ma ostatnią okazję do zarobienia na swoim piłkarzu.
Do tej pory reprezentant Serbii wystąpił w 248 meczach na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Zdobył 35 bramek i zanotował 67 asyst.
Źródło: Nicolo Schira

Dyskusja 4